İstanbul Büyükşehir Belediyesi, 10 Temizlik İşçisi, 2 Organizasyonel Gelişim Personeli, 146 Beden İşçisi ve 25 Şoför olmak üzere toplamda 183 personel alımı gerçekleştirecek. Bu iş ilanlarına başvuracak adaylar için detaylar neler?

Başvuru Tarihleri ve Evraklar

İBB iş başvuruları 28 Mart 2024 tarihine kadar devam edecek. Ancak, bu tarihten sonra yapılan başvurular kabul edilmeyecek. Başvuru aşamasında herhangi bir evrak talep edilmeyecek.

Başvuru Şartları

İBB'nin personel alımı için belirlediği şartlar neler?

CHP’nin "İktidar Yolunda CHP Belediyeciliği Çalıştayı" sona erdi CHP’nin "İktidar Yolunda CHP Belediyeciliği Çalıştayı" sona erdi
  • Şoför Alımı: Bu pozisyon için adayların erkek olması, 18 ile 45 yaş aralığında olmaları, askerlik hizmetini tamamlamış olmaları, C sınıfı sürücü belgesine sahip olmaları, SRC3, SRC4 ve Psikoteknik belgelerine sahip olmaları gerekiyor. Ayrıca, G sınıfı ehliyete sahip olmaları ve Zemin Yol Süpürme ve Temizleme Operatörlük kodu işlenmiş olmaları gerekiyor.

  • Beden İşçisi ve Temizlik İşçisi Alımı: Bu pozisyonlar için adayların en az ilkokul mezunu olmaları, erkek beden gücü işlerinde çalışma engeli olmamaları, vardiyalı çalışma engeli olmamaları ve sağlık sorunlarının olmaması gerekiyor. Adayların 45 yaşını geçmemiş olması da önemli bir şart.

  • Şoför Alımı: Bu pozisyon için adayların en az ilkokul mezunu olmaları, kamyon veya kamyonet kullanma tecrübelerinin olması, E-D veya C sınıfı sürücü belgesine sahip olmaları, SRC1-3 veya SRC2-4 belgesine sahip olmaları, psikoteknik belgesine sahip olmaları ve vardiyalı çalışma engeli olmamaları gerekiyor.

  • Organizasyonel Gelişim Personeli Alımı: Bu pozisyon için adayların en az ön lisans mezunu olmaları, en az 3 yıl insan kaynaklarında görev almış olmaları, MS Office programlarını iyi derecede bilmeleri, tercihen SAP programlarını bilmiş olmaları, B sınıfı ehliyet sahibi olmaları, planlama ve organizasyon yapabilme yeteneklerine sahip olmaları ve erkek adayların askerlik hizmetini tamamlamış olmaları gerekiyor.

Başvuru Süreci

İş başvuruları internet üzerinden elektronik ortamda online olarak gerçekleştirilecek. Adaylar, ilanın yayınlandığı tarihten itibaren 28 Mart 2024 tarihine kadar başvurularını tamamlayabilecekler.

Kaynak: Haber Merkezi