Honor, yeni amiral gemisi akıllı telefonları Honor 100 ve 100 Pro’yu önümüzdeki hafta resmi olarak tanıtacak. Çinli telefon üreticisi, bu iki telefonun 23 Kasım’da düzenlenecek bir etkinlikte tanıtılacağını resmi sosyal medya hesapları üzerinden duyurdu.

Apple Türkiye'de iPhone 15 modelleri dahil tüm ürünlere zam taptı Apple Türkiye'de iPhone 15 modelleri dahil tüm ürünlere zam taptı

Honor 100 ve 100 Pro’nun teknik özellikleri henüz resmi olarak açıklanmamış olsa da, sızıntılar sayesinde bazı bilgiler ortaya çıktı. Her iki telefonun da Qualcomm’un Snapdragon 8 Gen 2 yonga setinden güç alacağı belirtiliyor.

Honor 100 Pro’nun AMOLED bir ekrana sahip olacağı ve bu ekranın 1224 x 2700 piksel çözünürlük ve 120 Hz yenileme hızına sahip olacağı söyleniyor. Ayrıca, bu ekranın üst orta kısmında yer alacak nokta şeklindeki delikte yer alacak selfie kamerasının, Honor 90’a kıyasla daha iyi olacağı belirtiliyor.

Honor 90 Pro’nun 50 megapiksellik bir selfie kamerası vardı, bu nedenle Honor 100 Pro’nun da en az bu ölçekte bir selfie kamerasına sahip olması bekleniyor. Her iki telefonun arka kamerasının ana lensi ise 50 megapiksellik OIS destekli lensler olacak.