Hindistan'da Bir Adam Kendisine Saldıran Yılanı Isırarak Öldürdü Hindistan'da Bir Adam Kendisine Saldıran Yılanı Isırarak Öldürdü

Hindistan’ın güneyindeki Tamil Nadu eyaletine bağlı Kallakuruchi bölgesinde yaşanan sahte alkol krizi, 34 kişinin hayatını kaybetmesine neden oldu.

Kallakuruchi bölgesinde sahte alkol tüketen en az 80 kişi, ciddi sağlık sorunları yaşadı. Tükettikleri alkol sonrası baş dönmesi, baş ağrısı, kusma, mide bulantısı, karın ağrısı ve gözlerde rahatsızlık gibi belirtiler gösteren mağdurlar, hızla hastanelere kaldırıldı. Yetkililer, 34 kişinin sahte alkolden dolayı yaşamını yitirdiğini doğruladı.

Hükümetin Müdahale Etti

Tamil Nadu Eyalet Başbakanı M. K. Stalin, olayın ardından hayatını kaybedenlerin ailelerine 1 milyon rupi (12 bin dolar), hastaneye kaldırılanlara ise 50 bin rupi (598 dolar) tazminat ödeneceğini duyurdu. Hükümet, mağdur ailelere destek olmak amacıyla acil önlemler almaya devam ediyor.

10 polis memuru görevden alındı

Olayla bağlantılı olarak 2 kişi gözaltına alınırken, soruşturma kapsamında üst düzey bir polis memuru ile 10 polis memuru ihmalleri sebebiyle görevden alındı. Hükümet, kaçak alkol üretimi ve satışıyla mücadelede sıkı önlemler almayı taahhüt ediyor.

Kaynak: İHA