Maliye Bakanı Şimşek'in kumpir fiyatına yüzde 131 zam Maliye Bakanı Şimşek'in kumpir fiyatına yüzde 131 zam

1978 yılında İstanbul'da doğan Hatice Karahan, 1999 yılında Boğaziçi Üniversitesi İşletme bölümünden başarıyla mezun oldu. Karahan, eğitimine 2001 yılında Boğaziçi Üniversitesi'nde İktisat alanında yüksek lisans derecesi alarak devam etti ve bu alandaki akademik bilgisini artırdı. Eğitimine olan bağlılığı, 2006 yılında Syracuse Üniversitesi'nde ekonomi alanında doktorasını tamamlayarak doruk noktasına ulaştı.

Erdoğan'ın gözü Merkez Bankası'nda: Başkan Gaye Erkan görevden alınabilir Erdoğan'ın gözü Merkez Bankası'nda: Başkan Gaye Erkan görevden alınabilir

Doktora eğitimini tamamladıktan sonra, Karahan ABD'deki Center for Policy Research'te araştırmalar yürüttü. Türkiye'ye dönüşü sonrasında çeşitli üniversitelerde ders vermenin yanı sıra, TÜBİTAK'ta danışmanlık görevini üstlendi. Aynı zamanda Türkiye'nin önde gelen iş dünyası kuruluşlarından olan Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM), Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) ve İstanbul Sanayi Odası (İSO) gibi kuruluşlarda uzun yıllar ekonomi danışmanlığı yaptı.

Hafize Gaye Erkan'ın yerine gelecek isim belirlendi! Hafize Gaye Erkan'ın yerine gelecek isim belirlendi!

2015 yılı itibarıyla, İstanbul Medipol Üniversitesi Ekonomi ve Finans Bölümü'nde kurucu bölüm başkanlığı görevine getirilen Karahan, 2020 yılında elde ettiği profesörlük unvanıyla akademik kariyerine önemli bir katkı sağladı.

2017 yılı Temmuz ayında Cumhurbaşkanı Başdanışmanlığı'na atanarak ülkesine önemli bir hizmette bulunan Karahan, ayrıca Harvard Üniversitesi ve Columbia Üniversitesi'nde ekonomi alanında misafir akademisyen olarak 2 yıl süreyle görev yaparak uluslararası alanda da deneyim kazandı.

Hatice Karahan

Kaynak: Haber Merkezi