Kahramanmaraş merkezli depremler, Hatay'da büyük yıkıma yol açarak yaklaşık 25 bin kişinin hayatını kaybetmesine neden olmuştu. Bu büyük felaketin yaşandığı sırada Reyhanlı ilçesi Öz Kurtuluş Mahallesi'nde bulunan Çetiner ailesinin evi de ağır hasar aldı. Çaresizlik içinde kalan aile, prefabrik ev yaptırmak için 100 bin TL kaparo vererek bir ustayla anlaştı. Ancak iddialara göre, süreç içinde aileden peyderpey toplamda 400 bin TL alan usta kayıplara karıştı.

Son Dakika: Malatya'yı deprem salladı! Son Dakika: Malatya'yı deprem salladı!

A W231764 01 Result

'Elimizde Ne Varsa Verdik'

Depremzede Abdullah Çetiner, sosyal medya üzerinden dolandırıldıklarını öğrendiklerini belirterek, 'Çaresiz kaldım, elimde ne varsa bu adamlara verdim' dedi. Prefabrik ev yaptırmak için anlaştıkları ustanın parayı aldıktan sonra sırra kadem bastığını ifade eden Çetiner, çaresizliklerini dile getirdi.

Prefabrik Ev Umudu Hayal Kırıklığına Dönüştü

Deprem sonrası prefabrik ev yaptırmak için anlaştıkları ustanın ortadan kaybolduğunu belirten Abdurrahman Çetiner, '6 Şubat depremlerinde evimiz ağır hasarlı olduğundan dolayı yıkıldı. Yıkılınca konteynerde yaşamaya başladık ve sonrasında elimizden gelen imkanlarla prefabrik ev yapmak istedik. Babamın bulduğu bir ustayla beraber burada prefabrik ev üzerinde çalışmaya başladılar. Bunlar buraya geldiklerinde proje çizmeye başladılar. 100 bin liranın üzerinde kapora aldılar. Sonrasında sürekli gelip para istemeye başladılar. Her malzeme getirdiklerinde para istediler. Benim elimden 400 bin liradan fazla para aldılar. Ben çaresiz kaldım, elimde avucumda ne varsa bu adama verdik. Bu adam şimdi bizi her yerden engelledi, biz bu adama hiçbir şekilde ulaşamıyoruz. Sırra kadem bastılar ve bulamıyoruz. Bu adamın bulunmasını istiyoruz.' dedi.

A W231764 02 Result

Sosyal Medya Üzerinden Dolandırıldıklarını Öğrendiler

Çetiner ailesi, dolandırıcı olduğunu sosyal medya üzerinden yapılan paylaşımlarla öğrendiklerini dile getirirken, yetkililerden ve halktan yardım beklediklerini belirtti. Abdullah Çetiner, 'Dolandırıcı olduğunu bir sosyal medya hesabı üzerinden öğrendik. Bu adama hiçbir şekilde ulaşamıyoruz. Sırra kadem bastılar ve bulamıyoruz' dedi. Dolandırıldıklarını öğrenmenin ardından yaşadıkları hayal kırıklığı ve çaresizliği vurgulayan aile, dolandırıcının bir an önce bulunmasını ve adaletin yerini bulmasını istiyor.

Tatilciler geride çöplerini bıraktı! Hatay sahilleri çöplüğe döndü Tatilciler geride çöplerini bıraktı! Hatay sahilleri çöplüğe döndü

Kaynak: İHA