YouTube'da sunduğu stand-up şovlarıyla geniş kitlelere ulaşan Hasan Can Kaya, kısa sürede 2 milyon 300 bin takipçi sayısına ulaştı. Son olarak Acun Ilıcalı'nın yeni platformu Exxen ile anlaşan Kaya, yeni projeleri hakkında da bilgi verdi. Peki, Hasan Can Kaya kimdir, kaç yaşında, nereli ve sevgilisi kim?

Hasan Can Kaya'nın Kariyer Yolculuğu

Sosyal medya platformu YouTube’da sunduğu "Konuşanlar" programı ile tanınan Hasan Can Kaya, son yıllarda büyük bir popülarite kazandı. YouTube'da 2 milyon 300 bin, Instagram'da ise 2 milyon 700 bin takipçi sayısına ulaşan Hasan Can Kaya, programının formatını kendisi oluşturdu.

Doğum ve Köken Bilgileri

16 Aralık 1989 doğumlu olan Hasan Can Kaya, İstanbul Güngören'de dünyaya geldi. Aslen Malatyalı olan Kaya, uzun yıllar komedi programlarında yazarlık yaparken, kendi hazırladığı formatları farklı platformlarda sergiledi. Geçtiğimiz dönemlerde BKM'de de işler yapan Kaya, formatı kendisine ait olan "Konuşanlar" programı ile YouTube'da kısa sürede popülerliğe ulaştı. 1 Ocak 2021 itibariyle programını Exxen platformuna taşıdı.

Eşgüdüm Kurulu'ndan Sert Tepki: Yaşam Hakkını Savunmayan Bu Yasa Değişikliğini Kabul Etmiyoruz! Eşgüdüm Kurulu'ndan Sert Tepki: Yaşam Hakkını Savunmayan Bu Yasa Değişikliğini Kabul Etmiyoruz!

Kariyerinde Başarılar ve Projeler

Bir dönem Leman Kültür’de düzenli olarak stand-up gösterileri yapan Kaya, çeşitli komedi programlarında oyunculuk ve yönetmenlik de yaptı. Dönem dönem ünlü isimleri de programında ağırlayan Kaya, yeni projeleriyle de hayranlarını heyecanlandırıyor.

Özel Hayatı

Ünlü komedyen, programında sıkça bahsettiği Sultan San ile uzun süreli bir birliktelik yaşadı. Ancak ikilinin geçtiğimiz aylarda ayrılma kararı aldıkları ortaya çıktı.

Kaynak: Haber Merkezi