Half-Life'ın 25. Yıl Dönümü Güncellemesi'nde, oyun için birçok yeni özellik ve iyileştirme yapıldı. Güncelleme kapsamında, oyunun aydınlatması geliştirildi, geniş ekran, kontrolcü, Steam Network ve Steam Deck destekleri getirildi. Ayrıca, dört yeni çok oyunculu harita ve orijinal ana menü çizimleri ile bazı ilk prototip oyuncu modelleri oyuna geri yüklendi.

'Half-Life’ı 19 Kasım 1998’de çıkardık. Yaptığımız oyunla gurur duyuyoruz ve o zamandan bu yana oyunun tadını çıkaran oyuncu topluluğuna son derece minnettarız. Oyun son yıllarda kataloğumuzdaki diğer pek çok oyun kadar ilgi görmedi, bu nedenle bu dönüm noktasının oyuncu deneyimini iyileştirmek ve oyunu oynamanın bazı eğlenceli yeni yollarını eklemek için harika bir fırsat olduğunu düşündük.” Güncelleme kapsamında aydınlatma düzeltmeleri yapıldı ve geniş ekran, kontrolcü, Steam Network ile Steam Deck destekleri getirildi. “Güncelleme, Half-Life Uplink’ten eklenen içeriklerin yanı sıra dört yeni çok oyunculu harita içeriyor. Ayrıca gerçek nostalji arayanlar için orijinal ana menü çizimleri ve oyunun alfa sürümlerinden bazı ilk prototip oyuncu modelleri de dahil olmak üzere bazı içerikleri geri yükledik' bilgisini de geçen Valve, bugün gerçekten sürpriz ancak güzel bir adım atmış oldu. 

Aralık 2023 Xbox Game Pass oyunları Aralık 2023 Xbox Game Pass oyunları

Steam açıklaması ise, 'Elliden fazla yayın organı tarafından Yılın Oyunu olarak adlandırılan, Valve’nin sahneye ilk çıktığı yapım olan ve ödül kazanmış teknoloji ile yaratılmış bu macera, oyuncuların gerçekçi ve korkunç bir Dünyada nasıl hayatta kalacaklarını düşündürmektedir.'

Half-Life'ın 25. Yıl Dönümü Güncellemesi, oyunun hayranları için büyük bir sürpriz oldu. Oyun, şu anda Steam üzerinden ücretsiz olarak indirilebiliyor.

Kaynak: HABER MERKEZİ