NEFES ALAMIYORUZ!

KESK Antalya Şubeler Platformu üyeleri artan enflasyon ve ekonomik krizi protesto için bordrolarını yaktı. Antalya Defterdarlığı önünde toplanan KESK üyeleri adına konuşan KESK Antalya Şubeler Platformu Dönem Sözcüsü Devrim Mol “Bu karanlık tabloda geçinemiyoruz! Nefes alamıyoruz” dedi.

NEFES ALAMIYORUZ!

NEFES ALAMIYORUZ!

Elektriğe, doğalgaza, akaryakıt ürünlerine, ulaşıma yapılan zamların vatandaşın cebini yaktığını gittikçe ağırlaşan koşullarda geçinemediklerini dile getiren Başkan Mol “Yılın daha ilk dakikalarında zamların şokunu atlatmadan her yanımız adeta zam kasırgası ile sarıldı.  Her alışverişte cebimizden çıkan para artarken poşetlerimiz küçüldükçe küçülüyor. TÜİK rakamları bile son 19 yılın en yüksek enflasyonunu gösteriyor. Ancak Çarşıya, pazara, mutfağa yansıyan zamlar yaşadığımız hayat pahalılığının TÜİK enflasyonun en az iki katı olduğunu gösteriyor. Hem açlık hem de yoksulluk sınırı %55 arttı” diye konuştu.

 

YOLSUZLUĞUMUZ ARTTI

Başkan Mol açıklamasında maaşımızı almak için altı ay beklemek zorunda bırakıldıklarını dile getirerek “Yıllardır gerçek enflasyonu iliklerimize kadar yaşadık. Yaşamaya devam ediyoruz. Ama maaşlarımız TÜİK tarafından masa başında belirlenen rakamlara göre arttırıldı. Üstelik Ali Cengiz oyunları ile belirlenen bu rakamlara göre belirlenen enflasyon farkını almak için bile altı ay beklemek zorunda bırakıldık. Sonuçta fatura daha fazla yoksullaşma, daha fazla güvencesizleşme olarak hepimize kesildi. Maaşlarınızdaki erime yerini buharlaşmaya bıraktı. Yoksulluğumuz arttı” dedi.

 

GEÇİNEMİYORUZ! 

 

Mol, “Hangi sendikanın üyesi olursak olalım yetkinin asıl sahipleri olarak bir araya gelmemizden ortak mücadeleyi yükseltmemizden geçiyor! Bunun bir adımı olarak; Geçinemiyorum, insanca yaşamaya yetecek bir ücret istiyorum” diyen tüm kamu emekçileri bugün, yoksulluğumuzun belgesi olan insanca yaşamaya yetecek bir ücret için bordrolarımızı yakıyoruz! dedi.

BUSE YEŞİL

 

 

  


Yorum Yap