Kadınlar, Ata’nın huzurunda!

Türk Üniversiteli Kadınlar Derneği (TÜKD) Antalya Şubesi, Antalya Kent Konseyi Kadın Meclisi ve siyasi partilerin organize ettiği programda Antalyalı kadınlar 5 Aralık Pazar günü Cumhuriyet Meydan’ında Türk Kadınına Seçme ve Seçilme Hakkı verilişinin 87’nci yılını kutlayacak

Kadınlar, Ata’nın huzurunda!

Kadınlar, Ata’nın huzurunda!

    Türk Kadınına Seçme ve Seçilme Hakkı verilişinin 87’nci yılında, Türk Üniversiteli Kadınlar Derneği öncülüğünde çok sayıda Antalyalı kadın 5 Aralık Pazar günü Cumhuriyet Meydanı Atatürk Anıtı önünde bir araya gelecek. 5 Aralık Pazar günü, Cumhuriyet Meydanı’nda saat 11.00’da bir araya gelecek olan kadınlar, Atatürk Anıtı’na çelenk sunarak, basın açıklaması gerçekleştirecek. Ayrıca Antalya Büyükşehir Belediyesi, Türk Kadınına Seçme ve Seçilme Hakkı verilişinin 87. yıldönümünü kutlamak üzere Antalyalıları sanatçı Pınar Ayhan’la buluşturacak. “Orada Duruverseydi Zaman” isimli gösteri, sanatçı Pınar Ayhan’dan yakın tarihimizin Müzikal Belgeseli; 5 Aralık Pazar günü saat 12.00’da Atatürk Kültür Merkezi Aspendos Salonu’nda sahne alacak. Gösteri halka açık ve ücretsiz olarak gerçekleşecek.


    Kadınlar, 5 Aralık Türk Kadınına Seçme ve Seçilme Hakkı verilişinin 87.Yıldönümünü kutlamak, Atatürk Anıtı’na çelenk sunmak için tüm Antalyalıları Cumhuriyet Meydanı’na davet etti. Birçok sivil kuruluşun gerçekleştireceği programa kadınların yoğun katılımı bekleniyor.

 

Fadime YİĞİT


Yorum Yap