KONESKOOP’tan aşı kampanyası

Konyaaltı Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi’nin (KONESKOOP) Konyaaltı İlçe Sağlık Müdürlüğü ile birlikte başlattığı Covid-19 aşı kampanyası yoğun ilgi gördü

KONESKOOP’tan aşı kampanyası

KONESKOOP’tan aşı kampanyası

    Konyaaltı Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi, Konyaaltı İlçe Sağlık Müdürlüğü ile birlikte esnafa yönelik Covid-19 aşılama kampanyası gerçekleştirdi. KONESKOOP hizmet binasında gerçekleştirilen aşılama kampanyasına esnaf yoğun ilgi gösterdi.

“COVİD-19’DAN AŞIYLA KURTULACAĞIZ”

    Covid-19’a karşı en etkili mücadele yönteminin aşı olduğunu belirten Konyaaltı İlçe Sağlık Müdürü Özlem Karataş, “Antalya olarak aşıya karşı bilinçliyiz. Aşılama oranımız yüzde 85 civarında. Normal hayata dönebilmek için ülke olarak aşılanma oranını yüzde 85’in üzerine çıkarmamız gerekiyor. Özellikle sosyal medyada aşı karşıtlığına yönelik paylaşımlar yapılması bizi üzüyor. Sağlıkçı olmayan kişiler de aşı hakkında yorum yapıyor. Fakat tek gerçek şu; biz Covid-19’dan bilimin gösterdiği yol olan aşıyla kurtulacağız” dedi.

“ANTALYA’DA BİR İLK”

    KONESKOOP Yönetim Kurulu Başkanı Durali Kolpak, esnafa kolaylık sağlamak ve aşıya karşı bilinci artırmak için aşılama kampanyasını düzenlediklerini söyledi. Esnafın sağlıklı bir şekilde hizmet vermeye devam edebilmesi için mutlaka aşı yaptırması gerektiğini belirten Kolpak, “Aşılama çalışmalarına sivil toplum örgütlerinin örnek olması gerekiyor. Biz de Antalya’da bir ilki gerçekleştirerek üyelerimize ve birinci derece yakınlarına yönelik bu kampanyayı düzenledik. Bize bu imkanı sunduğu için il ve içe sağlık müdürlüklerimize teşekkür ediyoruz. Maskelerden kurtulabilmemiz için mutlaka aşı olmamız gerektiğini bir kez daha hatırlatıyoruz” diye konuştu.

“GÜZEL DÜŞÜNÜLMÜŞ BİR PROJE”

    KONESKOOP’ta 4’üncü aşısını olan Osman Yörük, “Bizim için kolaylık oldu. Eşimle birlikte gelip aşımızı olduk. KONESKOOP yönetimine ve sağlıkçılarımıza teşekkür ediyorum” dedi. Aşı kampanyasına katılan esnaf Mustafa Ay ise, “Aşılama kampanyası, aşıya karşı toplumsal bilinci artırmak için çok güzel düşünülmüş bir proje. Emeği geçenlere teşekkür ediyoruz. Herkesi duyarlı olmaya çağırıyoruz” şeklinde konuştu.

 

Akdeniz Gerçek Haber Merkezi


Yorum Yap