“AKP paramızı pul etti”

İYİ Parti İl Başkanı Mehmet Başaran, AKP’nin kötü yönetimi nedeniyle ülkenin uçuruma sürüklendiğini belirterek, “Türk Lirası, dolar ve avro karşısında bir gecede adeta eridi. AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın her konuşması sonrası TL daha da çok değer kaybetti. Beceriksiz ekonomi yönetimi nedeniyle paramız pul oldu” dedi

“AKP paramızı pul etti”

“AKP paramızı pul etti”

İYİ Parti İl Başkanı Mehmet Başaran, ülkeyi her geçen gün biraz daha uçuruma sürükleyen AKP’nin artık sonunun yaklaştığını söyledi. AKP’nin kötü yönetimi nedeniyle ülkenin çok zor şartlardan geçtiğini kaydeden Başaran, “Son günlerde ülkemizde inanılmaz şeyler yaşanıyor. Ekonomimiz inanılmaz derecede kırılganlaştı. Türk Lirası, dolar ve avro karşısında bir gecede adeta eridi. AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın her konuşması sonrası piyasalarda yaşanan panik daha da büyüdü. Erdoğan her ağzını açtığında TL daha da çok değer kaybetti. Açıkçası, beceriksiz ekonomi yönetimi nedeniyle paramız pul oldu. Düşünebiliyor musunuz; TL şu anda Afrika’nın herhangi bir ülkesinin parasından daha çok değer yitiriyor. Ülkemiz, bizlere bu ayıbı yaşatanlardan acil bir şekilde kurtulmak zorundadır” dedi.

 

“KARARI MİLLETE BIRAKMA ZAMANI GELDİ”

TL’nin döviz karşısında yaşadığı değer kaybı nedeniyle Türkiye’nin borcunun 1 haftada 1 trilyon 920 milyar lira arttığını ileri süren Başkan Başaran, “Bu ülkenin artık AKP’ye ve ‘Tek Adam Yönetimi’ne dayanacak bir dakikası bile kalmamıştır. Sayın Genel Başkanımız Meral Akşener’in de üzerine basarak vurguladığı gibi, milletimiz kararını çoktan vermiş, Sayın Erdoğan ve arkadaşları için yol görünmüş, bavulları toplama vakti gelmiştir. Ne AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ne de ortaklarının milletimize vereceği hiçbir şey kalmamıştır. Bunlar milletimizin önemli bir bölümünün güvenerek yetki verdiği kadrolar değildir. Artık milletimizi daha fazla yormadan, daha fazla tadımız kaçmadan seçim sandığını ortaya koyup, kararı milletimize bırakma zamanı gelmiştir” diye konuştu.

Haber Merkezi


Yorum Yap