Muharrem İnce: 'Durmak yok'

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, Antalya'da İl Başkanlığı binasının açılışını gerçekleştirdi. Muharrem İnce, “Manavgat’ı, Serik’i açtık, bugünde Antalya İl binamızı açıyoruz. Durmak yok. Türkiye’de adımımızı basmadığımız il ve ilçe kalmayacak” dedi.

Muharrem İnce: 'Durmak yok'

Muharrem İnce: 'Durmak yok'

    Memleket Partisi İl Başkanlığı binasının açılışı için Antalya’ya gelen Genel Başkan Muharrem İnce’yi çok sayıda partili ellerinde bayraklarla ve çiçeklerle karşıladı. Tahılpazarı Mahallesi Adnan Menderes Bulvarı üzerinde yer alan il binasının açılışına İl Başkanı Hüseyin Baraner, ilçe başkanları ve çok sayıda partili katıldı. Manavgat ve Serik’ten sonra Antalya’ya geçen Muharrem İnce, açılış kurdelesini kesmeden önce partililere hitaben bir konuşma yaptı. Herkese katılımları için teşekkür eden Genel Başkan İnce, “Biz bu memlekette 19 yıldır hakimlik, savcılık sınavında, kaymakamlık sınavında torpil gördük. Öğretmenlik ve polislik sınavında torpil gördük. Yıllardır çocukların sorularını çaldılar, yandaşlarına soruları verdiler yetmedi. Utanmazlıkta sınır tanımıyorlar. Memleketin durumu bu. Ve buna karşı çözüm üretemeyen, umut olamayan bir muhalefet var. Biz hem iktidarı hem muhalefeti ikisini birden göndereceğiz” dedi.


“BURADA GÖNÜLLÜLER VAR”

    “Burada hazine yardımı yok. Burada belediye rantı yok burada gönüllüler var” diyen İnce, “Bir avuç gönüllüyle yola çıktık. Cumhuriyet tarihinde ilk kez 17 Mayıs’ta parti kurup Eylül’de kurultay yapan seçime katılma hakkına sahip olan parti olduk. Çok kısa sürede birinci parti olacağız bundan hiç şüpheniz olmasın” şeklinde konuştu.


“BU KIŞ SERT GEÇECEK”

     “Türkiye’nin dört bir yanı yanıyor. Çarşı pazar yangın yeri. Marketler yanıyor, tarlalar yanıyor, fabrikalar yanıyor” diyen İnce şöyle devam etti: “Dolar almış başını gitmiş, Euro uçuyor. Böyle bir ortamda Cumhurbaşkanı markete gitmiş. “Fiyatlar uygun diyor.” Senin işin gücün yok sabahtan akşama 8-10 market geziyorsun da o marketi mi uygun buldun. 100 bin TL’ye yakın Cumhurbaşkanı maaşın var. O maaşa mı uygun geldi. Bu kış sert geçecek. Yapılması geren bir tane iş var. Onun için doğalgazda KDV’yi kaldırmak lazım. Elektrik faturalarındaki TRT Payını ve sayaç okuma bedellerini kaldırmak lazım. Türkiye bunu yapmazsa fakir fukara için zor bir sene geçer. Ölmüşüz de ağlayanımız yok. 19 yılın sonunda memleketi batırdılar.  Yiğidi kuru soğana muhtaç ettiler.”


“ELEKTRİK KESİNTİLERİNE HAZIR OLUN”

    “Bu kış elektrik kesintilerine hazır olun bu kafayla giderlerse dolar 9 lira değil 19 lira olur. Bu kafa yanlış kafa. Devlet vergi toplar, devlet İBAN vermez. İBAN vermek büyük devletlere yakışmaz. Biz bu ülkenin onurunu ayaklar altına aldırmayacağız. Biz bu ülkenin onurlu, başı dik, saygın, pasaportu dünyada iş yapan bir devlet haline getireceğiz. Vize kuyruklarında beklemeyen, Avrupa’ya kaçmak için fırsat kollamayan, kendi ülkesine sahip çıkan gençler yetiştireceğiz. Çok kısa sürede müthiş bir şekilde büyüyeceğiz.”

 

    Açılışa katılan partilileri, bir hafta içinde Antalya'da yaşayanları partiye üye yapmaya davet eden Muharrem İnce, bir haftada en az 1000 üye yapılmasını istedi. 

    Memleket Partisi Genel Başkanı İnce, konuşmasının ardından açılış kurdelesini keserek, il başkanlığını gezdi. Ardından Kapalıyolda yürüyerek gençlerle ayaküstü sohbet edip bol bol fotoğraf çektirdi.

 

Fadime Yiğit


Yorum Yap