Vali sporun geleceğiyle buluştu

Antalya Valisi Ersin Yazıcı, Duacı Aladdin Keykubat Gençlik Kampı’nda 2021 yılı ulusal ve uluslararası spor faaliyetlerinde çeşitli dallarda dereceye giren Antalyalı sporcular ve antrenörleriyle buluştu

Vali sporun geleceğiyle buluştu

Vali sporun geleceğiyle buluştu

    Gençlik Spor İl Müdürlüğü’nün düzenlediği organizasyonla sporcularla bir araya gelen Vali Yazıcı sporculara kendi deneyimlerini anlatırken sporcuların sorularını da cevapladı. Sporcularla başarıları ve branşları hakkında sohbet etti.

‘MİLLETİN GURUR KAYNAĞI’

    Sporun hayatın vazgeçilmez bir parçası, yaşamın dengesi olduğuna vurgu yapan Vali Yazıcı şu değerlendirmelerde bulundu: 

     "Sizler başarılarınızla sadece madalya kazanmıyorsunuz, aynı zamanda yediden yetmişe milletimizin tamamının da gönlünü kazanıyorsunuz. Uluslararası müsabakalarda elde ettiğiniz başarılarla da sizden sonraki nesillerimiz için adeta bir ümit kaynağı oluyorsunuz. Başarılarınız da şansın değil emeğin, inancın, mücadelenin, alın terinin ürünüdür. 


    Kiminiz bir efsanevi sporcuyu örnek aldığınız için bu yola koyuldunuz, kiminiz okulunuzda beden eğitimi hocanız tarafından keşfedildiniz, kiminiz ailenizin teşvikiyle spora başladınız. Başarıya giden zorlu sürecinizde, sizinle aynı hedefe kilitlenen, aynı ideale inanan size güvenen insanların, ailenizin, antrenörlerinizin, dostlarınızın, spor il müdürlüğümüzün temsilcilerinin desteğini yanınızda hissettiniz. 


    Sizlerin başarıları ferdi bir çabanızın çok ötesinde sporcusuyla hocasıyla, ailesiyle, okuluyla kulübüyle, federasyonuyla, bakanlığıyla, topyekûn bir iş birliğinin, sporcudan devlete uzanan bir zincirinin uyumunun neticesidir. Başarılarınızı çok önemsiyor, devlet olarak her türlü imkanımızla her zaman yanınızda olacağımızı bilmenizi istiyoruz.”

‘BAŞARI TESADÜF DEĞİL’

    Sporculara gençlik döneminde hentbola ve futbola gönül verdiğini sonrasında bağını koparmak zorunda kaldığını anlatan Vali Yazıcı şu ifadeleri kullandı: 

    “Hayatta hiçbir başarı tesadüf eseri ortaya çıkmaz. Elde edilen her başarının arkasında gayret, fedakarlık ve en çok da istikrar vardır. Sizleri takdir ediyorum. Bir taraftan eğitiminize devam ederken bir taraftan da şehrimize ve ülkemize başarılar getiriyorsunuz. Bu çok kıymetli. Asla mücadelenizden vazgeçmeyin. 

    Sizleri ve antrenörlerinizi ayrı ayrı tebrik ediyorum. Hepinizin branşlarınızda en iyi olmak ve gelecekte olimpiyatlarda ülkemizi en güzel şekilde temsil etmenizi, tüm dünyaya İstiklal Marşımızı dinletmenizi, al bayrağımızı göndere çektirmenizi, milletimizin gururu olmanızı, sizden sonraki sporculara da hem mücadeleniz ve başarılarınız hem de güzel ahlakınızla örnek olmanızı diliyorum.”

    Akdeniz Gerçek Haber Merkezi


Yorum Yap