Konyaaltı öğrenciye yurt oldu

Konyaaltı Belediyesi Zübeyde Hanım Kız Öğrenci Yurdu, otel konforunda sunduğu imkanlar dolayısıyla öğrencilerden tam not aldı

Konyaaltı öğrenciye yurt oldu

Konyaaltı öğrenciye yurt oldu

    Pandemi nedeniyle geçen yıl online devam eden üniversitelerin, bu yıl yüz yüze eğitime başlamasıyla Konyaaltı Belediyesi Zübeyde Hanım Kız Öğrenci Yurdu da kapılarını açtı. 7/24 güvenlik, internet, sıcak su imkanlarının yanında, servis, kahvaltı, akşam yemeği, kütüphane, çamaşırhane, etüt odası ve mescit gibi olanaklar sunan yurt, bünyesinde barındırdığı öğrencilerden tam not aldı. Özellikle güvenlik, üniversiteye servis imkanı ve yurt personelinin iletişimi, ailelerin de beğenisini kazandı.

YURT TALEPLERLE ŞEKİLLENİYOR

    Zübeyde Hanım Kız Öğrenci Yurdu sorumlusu Betül Dikmen, bu yıl 84 öğrenciye hizmet verdiklerini söyledi. Öğrencilere sabah kahvaltısı ve akşam yemeği sunduklarını belirten Dikmen, “Üniversiteden yurda, yurttan üniversiteye servis imkanı sunmaktayız. Çamaşırhane, mescit, kütüphane, etüt odamız bulunuyor. Güvenlik hizmeti, odalarımızda 24 saat sıcak su ve kesintisiz internet hizmeti sunuyoruz. Onları talepleri doğrultusunda imkanları zenginleştiriyoruz. Kayıt süreci başlar başlamaz çok yoğun bir talep aldık ve kısa süre içerisinde yurdumuz n doldu” diye konuştu.

EV TARZINDA YURT

    Yurtta kalan Akdeniz Üniversitesi öğrencilerinden Reyhan Deniz ise yurt binasının çok güzel olduğunu belirterek, “Yurdumuz çok temiz ve ferah. Onun dışında burası yurt konseptinden birazcık daha farklı. Biraz ev tarzında bir yurt ve çalışanlarla iletişimimiz çok iyi. Bu yüzden burayı tercih ettim. Beklentilerimi karşılıyor. Hem yemekleri çok güzel, hem de buradaki ortam çok güzel. Gerçekten çok memnunum. Burası beklediğimden çok daha iyi geldi. Bu imkanları sunan Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen’e çok teşekkür etmek istiyorum” dedi.

KONUMU AVANTAJLI

    Öğrenci Beyzanur Mendar ise şöyle konuştu:

    “Akdeniz Üniversitesi’ni kazandığım zaman dört yılı burada geçireceğim için ailem ilk olarak yurt bakmaya başladı. Diğer yurtlardaki imkanlara nazaran bu yurt bizim için daha çok daha ön planda oldu. Gerek servis imkanları, gerek yemek imkanları, her şeyden önce güvenlik. Kapıdaki güvenlik olsun içerideki personel, idari elemanlar, herkes çok sıcak karşıladı. Maddi olarak da diğer yurtlardan daha uygun ve konum olarak da avantajlı.”

BU TÜR YURTLAR ARTIRILSIN

    Öğrenci Emine Kulçak da “Burayı ilk gördüğümde tercih ettim. Ortak alanın olması çok büyük bir avantaj. Burada kahvemizi çok rahatlıkla yapabiliyoruz, ders çalışabiliyoruz. Servis imkanı da benim için çok önemliydi.  Burada aile sıcaklığı var. İdari personellere istediklerimizi çok rahat bir şekilde dile getirebiliyoruz. Bir de diğer yurtlarda ortak tuvalet ve banyo vardı, burada onların ayrı olması da bizim için önemli. Bu yurtların artırılmasını diliyoruz” dedi.

    Akdeniz Gerçek Haber Merkezi


Yorum Yap