Güvenlik öğrenciyi hor görmeyecek

Akdeniz Üniversitesi’nde Güvenlik Görevlilerine “Etkili İletişim” semineri verildi

Güvenlik öğrenciyi hor görmeyecek

Güvenlik öğrenciyi hor görmeyecek

    Akdeniz Üniversitesi Koruma ve Güvenlik Şube Müdürlüğü tarafından üniversite içerisinde görev yapmakta olan güvenlik görevlilerine yönelik “Etkili İletişim” konulu seminer düzenlendi.

 

DAHA SAĞLIKLI BİR İLETİŞİM İÇİN

    2021-2022 Eğitim-Öğretim yılının başlamasıyla birlikte Üniversite içerisindeki güvenlik personelinin gerek kendi aralarındaki gerekse öğrenciler, akademik ve idari personelle iletişimlerinin daha sağlıklı olması, iletişim hatalarının ortadan kaldırılarak doğru bir iletişim gerçekleştirebilmeleri amacıyla düzenlenen seminer bir buçuk saat sürdü.

 

    Akdeniz Üniversitesi Hukuk Fakültesi Konferans Salonu’nda gerçekleşen seminere vardiyası uygun olan 80 personel katıldı. Akdeniz Üniversitesi Serik Gülsün-Süleyman Süral Meslek Yüksekokulu Öğr. Gör. Işık Tunçel tarafından verilen seminere katılımcıların ilgisi oldukça yüksekti.

 

CÜCELOĞLU’NUN VİDEOLARI DİKKATLE İZLENDİ

    Etkili iletişimin temel kuralları, beden dili hareketleri ve toplumlardaki anlamları, etkili iletişimde dikkat edilmesi gereken hususlar ve iletişimde yapılan temel hatalardan bahseden Öğr. Gör. Işık Tunçel’in dikkat çeken görsellerle ve katılımcıları da sık sık konuya dahil ederek somut örnekler eşliğinde yaptığı sunum büyük ilgi gördü. Özellikle Tunçel tarafından sunum içerisine yerleştirilen 2021 yılı Şubat ayında kaybettiğimiz Türkiye’nin önemli bir değeri olan Psikolog Doğan Cüceloğlu’nun konuyla ilgili kısa videoları katılımcılar tarafından dikkatle izlendi.

 

EĞİTİMLER DEVAM EDECEK

    Akdeniz Üniversitesi Koruma ve Güvenlik Şube Müdürlüğü tarafından 2021-2022 Eğitim-Öğretim yılı içerisinde güvenlik görevlilerine yönelik gerek iletişim gerekse daha farklı konularda buna benzer hizmet içi eğitimlerin, seminer ve kursların devam edeceği bildirildi.


    Akdeniz Gerçek Haber Merkezi


Yorum Yap