‘Üç maymunu oynamayı bırakalım’

İYİ Parti Antalya İl Eski Başkanı Ahmet Aydın, CHP ve İYİ Parti çevresinde şekillenen Millet İttifakı’nın adayı kim tartışmalarıyla seçim gündemine kitlenerek sokakta kalan üniversitelilerin sorunları başta olmak üzere toplumun taleplerini dile getirmekten uzak kaldıkları eleştirisinde bulundu

‘Üç maymunu oynamayı bırakalım’

‘Üç maymunu oynamayı bırakalım’

    İYİ Parti’nin Antalya’daki eski İl Başkanlarından Ahmet Aydın, “Durum çok vahim!” başlıklı bir değerlendirme kaleme aldı. 


    Televizyon kanallarının tek gündeminin Millet İttifakı'nın Cumhurbaşkanı adayı kim olacak sorusu olduğuna dikkat çeken Aydın, “Kıymetli yorumcular, değerli gazeteciler üç maymunu oynamayı bırakıp ülkenin gerçek gündemlerine bakalım. İl dışında öğrenimini devam ettirecek öğrencilerimiz büyük bir barınma sorunu ile karşı karşıya. Birilerinin yeni farkına vardığı fahiş fiyat durumu kiralarda da hakim” ifadelerini kullandı. Aydın, üniversite tercihlerinin açıklanması ile birlikte kiraların tekrar artışa geçtiğini vurgulayarak, “Halbuki bu durumun böyle olacağı pandemi başlangıcında belliydi. Tedbir alması gereken kişi ve kurumların maalesef akılları başlarına yeni geldi” dedi.

SEÇİM TARTIŞMASI YOKSULLUĞU UNUTTURDU

    İşte o değerlendirme: 

    “Üzerimde siyasetçi kimliği olduğu için Türkiye’nin dört bir yanından almış olduğum telefonlar neticesinde, ülkemizde yeteri kadar yurt olmadığını, hali hazırdakilerinde niteliksiz olduğunu bir kez daha anladım. Üniversitelere açılan kontenjan ile barınmayı sağlayacak yurt kontenjan sayısı yarı yarıya bile örtüşse başarı sayılır. Ev kiraları derseniz fırsatçılar her yeri sarmış, vicdanlarını da kenara bırakmışlar; aileye 2+1 verilecek fiyattan öğrenciye 1+0 daire kiralıyorlar. Şehirlerin Valileri,  Belediye Başkanları şehrine gelen üniversite öğrencilerinin barınma sorunu ile ilgilenmek zorundadır. 81 ilin belediye başkanları illerine barınma anlamında daha fazla girişimde bulunmalıdır. Bugün bir üniversite öğrencisi kardeşim ile görüşme şansım oldu. 


    Kendisi Erzurum Atatürk Üniversitesi'nde öğrenimini sürdürüyor. Geçenlerde ev, apart tutmak için Erzurum'a gitmiş fakat 2000 TL'den başlayan fiyatlardan ötürü tutamadan geri gelmiş. Anne ve babası asgari ücretle çalışan bu gencimizin ekstra bir gelir sağlayacak iş bulmadan okuması mümkün gözükmüyor. Ve biliyorum ki üniversitesi öğrencisi gençlerimizin birçoğu maalesef bu çıkmazda. Yakın zamanda çözülmesi zor olan bu durum; ülkemizin ne denli bir ekonomik krizin içinde olduğunun da göstergesidir. 


    İhmal edilen her gencimiz, geleceğimizden bir tuğla çekmektir. Pırıl pırıl beyinleri kendi yaşam alanlarında kaderine terk etmek, genç filizlerimizin başını kesmek ve Türkiye’nin muasır devletler seviyesine erişmesine ket vurmaktır. Ama siz yine de Millet İttifakı'nın Cumhurbaşkanı adayı kim diye tartışmaya canhıraş devam edebilirsiniz. (!)”


    Akdeniz Gerçek Haber Merkezi


Yorum Yap