Korona estetik sektörüne yaradı

Pandemi döneminde burun estetiğine talebin iki kat arttığı bildirildi. KBB Uzmanı Op. Dr. Deniz Dilek, artıştaki sebebi evine kapanan insanların ayna karşısında kendilerine daha çok zaman ayırmaları, online olarak toplantı ve görüşmelere katıldıklarında da kameradan kendilerindeki kusuru fark etmeleri olarak gösterdi

Korona estetik sektörüne yaradı

Korona estetik sektörüne yaradı

    Tüm dünyayı etkisi altına alan ve Türkiye’de de 2020 yılının mart ayından bu yana etkisini devam ettiren Covid-19 pandemisi ile birlikte insanların yaşamında büyük değişimler yaşandı. Bu değişimlerden biri de estetik operasyonlara taleplerin artışı  oldu. Kulak, Burun, Boğaz (KBB) Uzmanı Op. Dr. Deniz Dilek, estetik operasyonlarının pandemi döneminde iki kat arttığını söyledi. Dilek, “Pandemi döneminde aslında düşünülenin aksine estetik ameliyatlar biraz arttı. Bunun birkaç sebebi var.  İnsanlar bu dönemde bu tarz ameliyatların azaldığını düşünüyor ama tam tersine bizim gözlemlerimizden ve kendi hastalarımızın da taleplerinden yola çıkarak söyleyebilirim ki net bir şekilde artış gördük” dedi.

YALNIZ KALMAK KUSURLARI ORTAYA ÇIKARDI

    Yaşanan artıştaki nedenlerin en başında insanların evde kendiyle baş başa kalmasını gösteren Op. Dr. Deniz Dilek, “İnsanlar evde kendisiyle baş başa kaldıkça kendilerinde daha fazla kusur görmeye başladı. Daha öncesinde gün içinde üç beş dakika ayna karşısında zaman geçirirken, pandemi döneminde eve kapanmayla bu süreç arttı. Çok fazla uğraşacağımız şeyler olmadığı için de biraz buna odaklandık” diye konuştu.  

    Online olarak yapılan görüşmeleri, toplantıları ve eğitimleri de diğer sebepler arasında gösteren Dilek, "İnsanlar kendilerine daha çok odaklandı. Kendinde gördüğü kusur sürekli gözüne batmaya başladı” ifadelerini kullandı. 

BURUN ESTETİĞİNE YOĞUN TALEP

    Dilek, estetik işlemler içinde burun estetiğiyle ilgili çok yoğun bir talep artışı yaşandığını ve bu artışın pandemi öncesine göre iki katın üzerinde olduğunu belirtti. Dilek, diğer alanlarda yaşanan talep artışıyla ilgili de, “Diğer branşlardaki arkadaşlarla da görüşüyoruz, meme estetiği mesela çok artış olan bir diğer nokta. Göz estetiği, yeni uygulamalar örneğin, kaş kaldırma gibi işlemler var. Bunların hepsi yapılan ve bu dönemde artış yaşanan işlemler oldu” dedi. 

    (İHA)


Yorum Yap