Barobey alkışlarla uğurlandı

Uzun süredir gördüğü kanser tedavisinde hastalığa 49 yaşında yenik düşen, Antalya’nın en önemli hukukçularından Barobey lakaplı Av. Soner Ustaoğlu, Antalya Barosu önünde düzenlenen tören ile sonsuzluğa uğurlandı

Barobey alkışlarla uğurlandı

Barobey alkışlarla uğurlandı

    Antalya’nın saygın hukukçularından Av. Soner Ustaoğlu, genç yaşında lösemiye yenik düşerek yaşamını yitirdi. Ustaoğlu için düzenlenen törene  CHP Antalya milletvekilleri Rafet Zeybek, Cavit Arı, Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, HDP İl Başkanı Muhsin Taşar, Büyükşehir Belediyesi başkan vekili Deniz Filiz ve çok sayıda hukukçu katılım gösterdi.


    Törende konuşan Antalya Barosu Başkanı Polat Balkan şu ifadeleri kullandı: "O bambaşka bir insandı. Dünden bu yana Soner'in vefatını duyan Şırnak'tan Çanakkale'ye kadar birçok kişi aradı. İçimiz yangın yeri. Antalya Barosu'nun rengi soldu. Baronun bir yanı, bir kanadı artık kırık olacak. Onu asla unutmayacağız.”


    Soner Ustaoğlu'nun cenazesi Muratpaşa Camii'nde kılınacak öğle namazına müteakip Güzeloba Mezarlığı'nda toprağa verildi. Barobey lakaplı saygın hukukçu Ustaoğlu, yaklaşık 5 yıldır lösemiye karşı amansız bir mücadele veriyordu.


    Özgür Cem Boynueğri


Yorum Yap