Özel Günler
reklam

Hem kuaför hem demir adam

Antalya’da yaşayan ve 30 yıldır erkek kuaförlüğü yapan 47 yaşındaki Cemal Şahin, 2015 yılından bu yana aşığı olduğu Triatlon sporuyla başarıdan başarıya koşuyor. Enerjisi ve dayanıklılığını Triatlon sporuna borçlu olduğunu ifade eden Şahin, bu sayede mesleğini yaparken daha fazla ayakta kalabildiğini söyledi

Hem kuaför hem demir adam

Hem kuaför hem demir adam

    Muratpaşa ilçesine bağlı Işıklar Caddesi üzerinde bulunan dükkanında 15 yaşından bu yana erkek kuaförlüğü yapan 47 yaşındaki Cemal Şahin, arkadaşının tavsiyesi ile başladığı mesleğinde 30 yılı devirirken, 6 yıldır da bisiklet tutkusunu taçlandırmak için dünyanın en zor sporlarından birisi olarak bilinen ve yüzme, bisiklet ile koşunun peşi sıra yapıldığı triatlon sporuyla ilgileniyor. Şahin bu alanda, Akra Gran Fondo Antalya birinciliği, 2019 Veloturk Gran Fondo Çeşme 45-49 yaş 47 km Master Erkekler ikinciliği, Türkiye Triatlon Federasyonu Alanya Triatlonu 45-49 yaş erkekler ikinciliği, 2019 Türkiye Triatlon Federasyonu Alanya Triatlonu 45-49 yaş erkekler üçüncülüğü, Türkiye Triatlon Federasyonu Antalya Hestourex Duatlonu 45-49 yaş erkekler üçüncülüğü gibi birçok madalyaya sahip.


    Triatlon sporuna 2015 yılında merak sardığını belirten Şahin, “Daha önce bisiklet sporlarıyla uğraşıyordum, biraz renklendirmek istedim ve yüzme ile koşuyu da ekledim. Daha keyifli olduğu için de triatlon’a başladım” dedi. 

‘SPORUN MESLEĞE AVANTAJI VAR’

    Mesleği gereği birçok kuaför gibi uzun süre ayakta çalışan Şahin, Triatlon sporunun mesleğine katkısı olduğunu belirterek, “Mesleğe sporculuğun avantajı tabi ki var. Daha diri, daha dinç duruyorsunuz, daha pozitif duruyorsunuz enerjiniz çok oluyor. Her açıdan faydalı ve sağlıklı güzel bir spor. Daha çok ayakta kalma şansı sağlıyor, bütün meslektaşlarıma tavsiye ediyorum. Bütün meslektaşlarımız spor yapsın” şeklinde konuştu. 

ALANYA TRİATLONUNA HAZIRLANIYOR

    Şahin’in trafikteki sürücülerden de bir isteği var. Özellikle bisiklet kullanırken trafikte sorunlar yaşadıklarına dikkat çeken Şahin, “Trafikte biraz daha farkındalık olursa, bisikletçilere biraz daha dikkat edilirse, daha çok insanın spor yapacağına inanıyorum” dedi.  Birçok insana göre daha enerjik, daha dayanıklı, daha dinç olduğunu belirten ve bir yandan mesleğini icra ederken sporculuk kariyerini de sürdürmek isteyen Cemal Şahin hedeflerine bir yenisini daha ekleyerek 3 Ekim’de yapılacak olan Alanya Triatlonu’na hazırlandığını da sözlerine ekledi. 

    (İHA)


Yorum Yap