Özel Günler

Koronavirüs gölgesinde bayram

Ramazan Bayramı'nın ilk gününde turizmin başkenti Antalya’nın tarihi sokak ve caddeleri tam kapanma tedbirleri nedeniyle sessizliğe büründü. Şehir merkezinde kısıtlamadan muaf tutulan az sayıda turist olması dikkat çekti

Koronavirüs gölgesinde bayram

Koronavirüs gölgesinde bayram

       Tüm Türkiye'de uygulanan sokağa çıkma kısıtlaması, bayramda cadde ve sokakların boş kalmasına neden oldu. Korona virüs salgını ile mücadele tedbirleri kapsamında 29 Nisan'da başlayıp 17 Mayıs'ta bitecek olan tam kapanmanın Ramazan Bayram'ına denk gelmesi nedeniyle turizm şehri Antalya’nın en işlek yerlerinden olan tarihi Kazım Özalp Caddesi (Kapalı yol), Kaleiçi, Cumhuriyet Meydanı bölgeleri sessizliğe büründü. Öte yandan sokaklarda kimsenin olmaması vatandaşların kısıtlama kararına uyduğunu gösterdi.      Bazı sokak ve caddelerde az sayıda turistin olduğu görüldü. Kısıtlamadan muaf tutulan turistler, şehrin tarihi yerlerini gezerken bir yandan da fotoğraf çekinmeyi ihmal etmedi.

      Paket servisi yapan Kadir Söğüt, “Kimse yok. Sadece turistler var. 30 yıldır Antalya’yı hiç böyle görmedim. Müşterilerimiz sadece turistler” dedi. (İHA)


Yorum Yap