Özel Günler

Duacı’nın yollarına sıcak asfalt

Kepez Belediyesi, kırsal yaşamı ve bahçeli evleriyle şehrin en güzel yerleşim yerlerinden biri olan Duacı Mahallesi’nin, yollarını sıcak asfaltla yeniliyor

Duacı’nın yollarına sıcak asfalt

Duacı’nın yollarına sıcak asfalt

    Kepez Belediyesi, çam ormanları içerisindeki yazlık evleri ve köy yerleşim dokusuyla öne çıkan Duacı Mahallesi’nin yolları asfaltlanıyor. Aile yaşam merkezi, köy mimari dokusuna uygun kurs binası, semt spor sahası ile semt pazarının yapıldığı mahallenin mıcır taşlı yolları da, sıcak asfaltla yenileniyor.

 

36 SOKAĞA SICAK ASFALT


    Kepez Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü, ilçenin kırsal kesiminde yer alan Duacı Mahallesi’nin sathi asfalt yollarını, sıcak asfaltla kaplama çalışmasını geçtiğimiz yıllarda başlatmıştı. Bu kapsamda 11 sokağın mıcır taşlı yollarına sıcak asfalt serilmişti. Fen İşleri Müdürlüğü, bu yıl da mahallenin 25 tane sokağında sıcak asfalt çalışması gerçekleştirdi. Hizmet ömrünü tamamlayan 24 bin metrekare uzunluğundaki mıcır taşlı yollara, 4 bin 500 ton sıcak asfalt döküldü. Tamamlanan asfalt çalışmasıyla Duacı Mahallesi’nin 36 sokağının yolu, yenilendi.

 


PARKE KALDIRIM ÇALIŞMASI BAŞLATILDI


    Kepez Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü, asfalt serimi tamamlanan sokaklarda parke kaldırım çalışması başlattı. Kaldırım çalışmasının önümüzdeki aylarda tamamlanacağını aktaran Fen İşleri Müdürlüğü yetkileri, program dâhilinde mahalledeki asfalt ve yol yapım çalışmalarının devam edeceğini kaydettiler.

Akdeniz GerçekHaber Merkezi

 

 

 


Yorum Yap