Özel Günler

İşletmeler denetlendi

Kepez Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, tam kapanma sürecinde ilçedeki kasap, market, fırın ve unlu mamul üretimi yapan işletmeleri denetledi. Ürünlerin gramajı, son kullanım tarihleri ve işletmelerin hijyen kurallarına uyup uymadıkları kontrol edildi

İşletmeler denetlendi

İşletmeler denetlendi

        Koronavirüs tedbirleri kapsamında 17 Mayıs 2021 tarihine kadar sürecek tam kapanma kararının alınmasının ardından Kepez Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri de, denetimlerini sıkılaştırdı. Vatandaşların gıda ürünlerine belirlenen standartlarda ve sağlıklı bir şekilde ulaşabilmesi için kasap, market, fırın ve unlu mamul üretimi yapan işletmelerde hijyen ve gramaj kontrolleri yapıldı.      

    Zabıta Müdürlüğü ekipleri ilçede sürdürdüğü denetimler sırasında kovid-19 tedbirleri kapsamında özellikle işletmelerin üretim ve satış sırasında maske, eldiven ve bone kullanımını inceledi. 

    Ekipler, Antalya İl Umumi Hıfzıssıhha Kulu’nun 2021/27 numaralı koronavirüs tedbirleri kararına göre, zincir marketlerin ticari faaliyetlerine pazar günü ara vermeleri konusunda da uyarılarda bulundu.

 


    Fırın ve unlu mamul işletme sahiplerine pide ve ekmek üretiminde Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın belirlemiş olduğu üretim normlarına uymaları konusunda uyarılarda bulunarak, şartları yerine getiren esnafa da teşekkür etti. Kepez Belediyesi, hem Ramazan ayı olması, hem de yaklaşan Ramazan Bayramı dolayısıyla ilçedeki fırınlara ve unlu mamul üretimi yapan işletmelere yönelik denetimlerini sürdürecek.   

 

Akdeniz Gerçek Haber Merkezi

 

 

 


Yorum Yap