Özel Günler

Muratpaşa’da Ramazan, pideli karşılandı

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Ramazan ayının ilk gününde Güzeloba Mahallesi ve Dönerciler Çarşısı’nda esnafı ziyaret edip ‘Hayırlı Ramazanlar’ diledi. Diğer yandan belediyenin pide dağıtımı da belirlenen noktalarda başladı

Muratpaşa’da Ramazan, pideli karşılandı

Muratpaşa’da Ramazan, pideli karşılandı

     Başkan Uysal, covid-19 pandemisi nedeniyle ‘kısmi kapanmanın’ uygulanacağı Ramazan ayının ilk gününde esnafı ziyaret etti. Başkan Uysal’ın ilk durağı Güzeloba Mahallesi oldu. Cadde esnafına uğrayan Başkan Uysal, hem esnafa hayırlı Ramazanlar diledi hem de yaşadıkları sıkıntıları dinledi. Başkan Uysal, uğradığı bir restoranda pandemi dönemi çalışmalarını anlatıp “24 saat vatandaşın yanında olmaya gayret ediyoruz” dedi, esnaf için daha fazla neler yapabileceklerini sordu.


220 BİN PİDE DAĞITILACAK


    Güzeloba’nın ardından Dönerciler Çarşısı’na geçen Başkan Uysal, burada da çarşısı esnafına ‘Hayırlı işler’ diledi. 

    Diğer yandan Muratpaşa Belediyesi’nin pide dağıtımları da başladı. Ramazan ayı boyunca 220 bin pideyi ücretsiz olarak ihtiyaç sahiplerine ulaştıracak olan belediye, mahallelerde sabit 18 nokta ve her gün değişen bir ana noktadan dağıtım yapılacak. Ramazan’ın ilk gününde Aydın Kanza Parkı’nda kurulan noktadan yaklaşık 2 bin pide dağıtıldı.

Akdeniz Gerçek Haber Merkezi


Yorum Yap