ASAT’ta neler oluyor ?

Antalya Büyükşehir Belediyesi kuruluşlarından ASAT’la ilgili olarak ilginç mesajlar alıyoruz, son günlerde. Çarpıcı iddiaların yer aldığı ve kimin ya da kimlerin tarafından gönderildiği belirsiz bu mesajlardan birisini kamuoyu ile paylaşmak istedik. Mesaj

ASAT’ta neler oluyor ?

ASAT’ta neler oluyor ?

Antalya Büyükşehir Belediyesi kuruluşlarından ASAT’la ilgili olarak ilginç mesajlar alıyoruz. son günlerde. Çarpıcı iddiaların yer aldığı ve kimin ya da kimlerin tarafından gönderildiği belirsiz bu mesajlardan birisini kamuoyu ile paylaşmak istedik. Mesaj şöyle:

“Bizler Cumhuriyet Halk Partili ASAT Genel Müdürlüğü çalışanları olarak;
AKP’li Antalya Büyükşehir Belediyesi Eski Başkanı Menderes Türel yönetiminde kurum içerisinde dini değerlerin kullanılması ile çalışanların yer edinme çabası içerisinde her ezan vakti birbirini ezercesine mescide koşmaları, eşlerinin ve kız çocuklarının giyiminde türbanı tercih etmeleri, Ramazan ayında çay ve benzer ikramların kesilmesi buna yönelenlerin aşağılanması ve kötü görülmesi, AKP’li belediyelerin açılış yada mitinglerinde çalışanların katılımının zorunlu tutulması ve benzer anti demokratik, ötekileştirici eylemleri yaşadık gördük. Tüm bu çirkinliklerden 2009 Mart Yerel Seçimlerinde Partimizin başarılı olması ve Mustafa Akaydın ile seçimi kazanmasının bize verdiği mutluluk tarif edilemez idi.
Ancak kurumda yaşanılanlar ile çok yazık ki boşuna sevindiğimizi görmüş olduk.
Kurumda genel disiplin kurallarının hiç biri işletilmediği gibi Belediye yada şirketleri bünyesinden Akaydın ve yönetimi ile anlaşamayan Cumhuriyet Halk Partili olduğunu bilinen çalışanların sürgün edildiği bu nedenle odaların yetersiz kaldığı, dahası AKP döneminde(Menderes Türel) kuruma ataması gerçekleşen bürokratların müdürlük ve daire başkanlığı kadrosu verildiği, yine o dönemin militan zihniyet yapısına sahip kadrosunun muhafaza edilerek seçimler yaklaşırken Cumhuriyet Halk Partisini karalama ve itibarsızlaştırma amaçlı bilgi ve belge toplama gayreti içerisinde çalışmakta olduğunu görmekteyiz. Burada yazamadığımız Partimize zarar vereceğini bildiğimiz bir çok nedenler den dolayı ASAT Genel Müdürlüğü ile ilgili söz konusu durumun sizin aracılığınız ile partimiz yetkililerinin bilgilendirilmesi faydalı ve etkin olacağı düşüncesindeyiz.
Kısa vadede çözüm yoluna gidilmediği takdirde durumu belgeler yolu ile Genel Merkez düzeyine taşıma ve gerekli önlemlerin alınması yolunda diğer basın kanallarını kullanarak harekete geçeceğimizi bilmenizi önemle isteriz”

 


Yorum Yap