Böcek ile İmamoğlu arasında önemli işbirliği!

Antalya Büyükşehir Belediyesi ve Ekrem İmamoğlu başkanlığındaki İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Antalya kent mobilyası kimliği oluşturulması için iş birliği yapacak. Başkan Muhittin Böcek, İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraki İSTON A.Ş. Genel Müdürü Ziya Gökmen Togay ile işbirliğinin ayrıntılarını görüştü

Böcek ile İmamoğlu arasında önemli işbirliği!

Böcek ile İmamoğlu arasında önemli işbirliği!

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin bulvar ve park düzenlemelerinde yer alacak kent mobilyaları Antalya’nın tarihi, kültürel ve coğrafi özelliklerine uygun tasarlanacak.

 

Bu çerçevede Antalya Büyükşehir Belediyesi, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile işbirliğine gidiyor. Başkan Böcek, İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraki İSTON A.Ş. Genel Müdürü Ziya Gökmen Togay ile işbirliğinin ayrıntılarını görüştü.

 ALDAŞ İLE İSTON ARASINDA İŞBİRLİĞİ

 

Görüşmede Antalya kent mobilyası kimliği oluşturulması için Büyükşehir Belediyesi iştiraki ALDAŞ A.Ş. ile İSTON’un işbirliği ele alındı. Buna göre, İSTON, ALDAŞ’a Antalya kentsel ürün tasarım ve üretim teknolojileri konusunda destek verecek.

 


Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin gerçekleştireceği park ve bulvar düzenleme projelerinde alanın tarihi, kültürel ve coğrafi dokusuna uygun kent mobilyaları tasarlanacak. İki kurum kent mobilyaları üretim teknolojisi ve tasarım lisanslama konularında ortak çalışma programı yürütecek. 

 


Bu tasarımlar Antalya’da ortak üretilecek. Aynı zamanda İSTON A.Ş  ile Antalya Su ve Atıksu İdaresi (ASAT), altyapı ürünlerinin üretim teknoloji geliştirme ve AR-GE çerçevesinde ortak projeler geliştirecek.

 

Akdeniz Gerçek Haber Merkezi


Yorum Yap