Fırtına Antalya'yı yıktı geçti! Geceye kadar sürecek...

Antalya'da etkili olan sert rüzgar ve yoğun yağış, bir çok ağacın parklarda ve yollarda devrilmesine yol açarken, özellikle Konyaaltı Caddesi civarında trafiği durma noktasına getirdi. Kentte çok sayıda noktadan sel baskını bildiriliyor

Fırtına Antalya'yı yıktı geçti! Geceye kadar sürecek...

Fırtına Antalya'yı yıktı geçti! Geceye kadar sürecek...

Antalya'da dün akşam saatlerinden itibaren etkili olan sağanak yağış ve fırtına, etkisini bugün de ve giderek daha da şiddetlendirerek hissettiriyor. 

Antalya şehir merkezi ve ilçelerden çok sayıda noktadan çatı uçması, trafik işaret ve göstergelerinin parçalanması ve sel baskını haberleri gelirken fırtınanın gece geç saatlere kadar devam edeceği gelen bilgiler arasında...

Meteoroloji 4. Bölge Müdürlüğü'nün son dakika açıklamasına göre, Antalya'da son yirmi dört saatte Döşemealtı'na metrekareye 180.3, Aksu'ya 167.4, Serik'e 161.1, Kumluca'ya 144.3, Demre'ye 115.6, Antalya şehir merkezine 114.6, Elmalı'ya 113.9, Kemer'e 89.4 kilogram ağırlığında yağış düştü.

Antalya'nın özellikle kent merkezinde çok sayıda yıllanmış ağacın devrildiği ve çöp konteynırlarının devrildiği görülürken, rüzgarın hızı Konyaaltı Sahili'nde 132.8 kilometreye kadar ulaşmış durumda.

Haber Merkezi


Yorum Yap