Jandarma’dan miniklere ‘Güvenli internet’ eğitimi

Antalya İl Jandarma Komutanlığı kapsamında çalışmalarını sürdüren Kadın ve Çocuk Şube ekipleri, Antalya’nın Döşemealtı İlçesi’nde uzaktan eğitim sistemi olarak bilinen Eğitim Bilişim Ağı’ndan (EBA) öğrencilere sokağa çıkma yasakları ile beraber evde daha fazla vakit geçirmelerine istinaden internet kullanımı eğitimi verdi

Jandarma’dan miniklere ‘Güvenli internet’ eğitimi

Jandarma’dan miniklere ‘Güvenli internet’ eğitimi

  Antalya’nın Döşemealtı İlçesi’nde bulunan Kömürcüler İlk ve Ortaokulu’nda 3. Ve 4. Sınıf öğrencilerine çevrimiçi sosyal eğitim platformu EBA üzerinden canlı yayın ile internet kullanımı sırasında güvenli ve etkili kullanım amacıyla  İl Jandarma Komutanlığı'na  bağlı Kadın ve Çocuk Şube ekibi tarafından eğitim verildi. 

20 Ocak Çarşamba günü gerçekleştirilen eğitimde korona virüs sürecinde güvenli internet kullanımına dair bilgilendirme eğitimi verdi.

Eğitim içeriğinde öğrencilere, korana virüs sürecinde güvenli internet kullanımında dikkat edilmesi gereken konular, güvenli olmayan, zararlı ve rahatsız edici internet sitelerinden uzak durmaları konuları hakkında bilgiler verildi. 

Eğitim, 3 öğretmen ve 48 öğrencinin katılımı ile gerçekleşti.

 (İHA)


Yorum Yap