Emniyet’ten FETÖ’ye Antalya’da ‘Hurma’ darbesi!

Fethullahçı Terör Örgütü’ne (FETÖ) yönelik operasyonlar hız kesmeden sürüyor. Son olarak Antalya’da FETÖ/PDY silahlı terör örgütüne yönelik 2 aylık takşo sonucunda düzenlenen geniş çaplı operasyonlarda hurma ticareti üzerinden örgüte finansal kaynak sağladığı iddiasıyla gözaltına alınan 32 şüphelinin 19’u tutuklanarak cezaevine gönderildi

Emniyet’ten FETÖ’ye Antalya’da ‘Hurma’ darbesi!

Emniyet’ten FETÖ’ye Antalya’da ‘Hurma’ darbesi!

 Cumhuriyet Başsavcılığı yönetiminde FETÖ’ye karşı gerçekleştirilen operasyonlarda Antalya Yeni Esnaf Yapılanması olarak adlandırılan FETÖ’nün yeni yerel örgütlenmesine ağır darbe vuruldu. İddiaya göre Antalyalı örgüt mensupları, hurma ticareti yaparak Fethullahçı terörizme finansal destek sağlıyordu.

 

Bağış/himmet adı altında para toplandığı, toplanan bu paraların sözde mağdur aile olarak nitelenen tutuklu/hükümlü/kamudan ihraç olmuş örgüt mensuplarının ailelerinin ayni ve nakdi ihtiyaçları için, ayrıca henüz deşifre olmamış Antalya'da üniversite eğitimi alan öğrencilerin ihtiyaçları için kullanıldığı, örgütsel birlikteliği sağlamak ve diri tutmak amacıyla örgüt üyeleri ile belirli aralıklarla toplantılar düzenlendiği ve toplantılara yer temini edildiği, adli mercilerce işlemleri devam eden örgüt mensuplarını takip etme ve ihtiyacı olanlara avukat sağlandığı tespit edildi.

 

FETÖ’YE YÖNELİK ANTALYA MERKEZLİ OPERASYONLAR

 Antalya'da söz konusu faaliyetlerle ilgili yeni yapılanma içerisinde bulundukları iddia edilen şüphelilere yönelik Antalya merkezli İzmir, Manisa, Aksaray ve Burdur olmak üzere toplam 5 ilde 8 Ocak 2021 tarihinde düzenlenen eş zamanlı operasyon neticesinde toplam 32 şahıs yakalanarak gözaltına alındı.

 Etkin Pişmanlık Yasası Hükümleri’nden faydalanan bir kişi  Cumhuriyet Savcısının talimatıyla serbest bırakılırken, Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı’na sevk edilen şahıslardan 12'si çıkarıldıkları Sulh Ceza Hakimliği’nce Adli Kontrol şartı ile serbest kaldı. 19 şüpheli ise  tutuklanarak cezaevine gönderildi.

 (İHA) 


Yorum Yap