Antalyalı Atatürkçüler Uğur Mumcu'yu anacak

Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Antalya Şubesi, 'Adalet ve Demokrasi Haftası' etkinlikleri kapsamında terörist bir saldırıda öldürülen usta gazeteci Uğur Mumcu'yu ve fikirlerini dile getirdiği için öldürülen tüm cumhuriyetçiler için anma töreni düzenleyecek

Antalyalı Atatürkçüler Uğur Mumcu'yu anacak

Antalyalı Atatürkçüler Uğur Mumcu'yu anacak

ADD Antalya Şubesi'nden yapılan açıklamada Türkiye'de cumhuriyet düşmanlarına karşı mücadelenin her zamankinden daha fazla yakıcı hale geldiği vurgulanırken, dernek kurucusu Prof. Dr. Muammer Aksoy'un katledildiği 31 Ocak ve Uğur Mumcu'nun yine aracına konan bomba ile öldürüldüğü 24 Ocak tarihleri arasında Adalet ve Demokrasi Haftası ilan ettikleri belirtildi.

Hafta kapsamında çok sayıda etkinlikler dizisinin düzenleneceğini ifade eden ADD Antalya, bu seneki etkinliklerin ana temasının 'Bu Devlet Kimin?' olarak belirlendiğini duyurdu. 

Açıklamada, "Başta Mustafa Fehmi KUBİLAY’dan Uğur MUMCU’ya, Muammer AKSOY’dan Bahriye ÜÇOK’a, Ahmet Taner KIŞLALI’dan, Necip HABLEMİTOĞLU’a Mustafa Yücel ÖZBİLGİN’den Albay Ali TATAR’a kadar tüm Cumhuriyet Şehitlerimize sahip çıkmak hepimizin tarihsel görevidir. Onlar; Vatanımızın bütünlüğü, Milletimizin birliği için Adalet ve Demokrasi için kısacası Tam Bağımsız Türkiye için şehit oldular" denildi.

ADD Antalya Şube başkanı İbrahim Daş imzalı açıklamada Antalya'da da Uğur Mumcu başta olmak üzere cumhuriyet ve demokrasi kahramanlarının anılacağı etkinliklerin duyurusu yapılırken, tüm Antalyalı cumhuriyetçilere 25 Ocak 2021 Pazartesi saat 12.00'de Cumhuriyet Meydanı'nda buluşma çağrısı yapıldı. 

HABER MERKEZİ


Yorum Yap