Kumluca'ya kar yağdı: 'Heyecana kapıldık'

Antalya'nın tarımsal açıdan önemli kaynaklara sahip ilçelerinden Kumluca'da kar yağışı her yaştan insanı sevindirdi. Duygularını ifade eden Kumlucalılar, "Biz kar yağışını sık gören insanlar değiliz" dediler

Kumluca'ya kar yağdı: 'Heyecana kapıldık'

Kumluca'ya kar yağdı: 'Heyecana kapıldık'

Antalya'nın Kumluca İlçesi'ne bağlı Karacaağaç Mahallesi'nde kar yağışı görüldü. Göllü Mevkii'nde bir araya gelen gençler tutan karı görünce kar topu savaşına giriştiler. Kar görmeye alışık olmayan Antalyalı gençler, ne yapacaklarını şaşırarak fotoğraf çektirdiler.


"BİR ANDA KAR TUTTU"

 

 Kar yağışını görünce şaşırın vatandaşlardan Oğulcan Oktay, “Kar yağdığını görünce bir duraksadık. Arkadaşımızın yanına gidiyorduk. Müthiş bir hava var adeta. Burası Antalya Kumluca. Arkadaşımızı ziyarete gidiyoruz. Buraya da geldik. Bir anda kar tuttu. Bir anda kar birikmeye başladı. Biz de durduk. Eğlenelim dedik arkadaşlarımızla. Şimdi de nasip olursa yolumuza devam edeceğiz. Heyecana kapıldık ister istemez. Sürekli kar gören insanlar değiliz. Merkezde yaşadığımız için. Kışları genelde yaylaya çıkıyoruz kar oynamaya” dedi. 

 

KUMLUCALI GENÇLER İNANAMADI

  Kar yağışını görünce şaşıran bir diğer vatandaş Ramazan Korkmaz, “10 kilometre aşağıda kar yoktu. Buraya gelince kar yoğunluğu arttı. Burası Antalya Kumluca, kar yağışını her zaman görmüyoruz” diye konuştu. 

(İHA)


Yorum Yap