Başkanvekili’ne örgüt desteği

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nde Genel Sekreter Cansel Tuncer’in yetkilerinin alınmasıyla başlayıp Başkanvekili Mehmet Hacıarifoğlu’nun görevden alınma yazısıyla derinleşen krizi İçişleri Bakanlığı yazısı çözdü. CHP İl Başkanı da sessizliğini bozdu

Başkanvekili’ne örgüt desteği

Başkanvekili’ne örgüt desteği

HACIARİFOĞLU’NUN YANINDAYIZ

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Antalya İl Başkanı Nusret Bayar, İçişleri Bakanlığı’nın kararı sonrası, “Büyükşehir Belediye Başkanımız Muhittin Böcek görevinin başına dönene kadar görevine devam edecek olan Başkanvekilimiz Mehmet Hacıarifoğlu’nun; Cumhuriyet Halk Partisi Antalya Örgütlerimiz, Belediye Başkanlarımız ve Meclis Üyelerimiz ile birlikte yanında olduğumuzu kamuoyuna saygıyla bildiririz” dedi.

SADECE İKİ BELEDİYE BAŞKANI KATILDI

CHP Grup Toplantısı’na edinilen bilgiye göre sadece iki belediye başkanı katıldı. Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç ile Gazipaşa Belediye Başkanı Mehmet Ali Yılmaz dışında toplantıya Muratpaşa, Konyaaltı, Manavgat, İbradı, Kumluca ve Finike belediye başkanları katılmadı. Başkanların mazeret bildirip bildirmediği öğrenilmezken, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek dışında CHP Grubu’nun 36 üyesi bulunuyor.

Ziya Nur SEZEN


Yorum Yap