“Askıda ekmeğe muhtaç edenleri unutmayın”

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, "İşsiziz. Evimize ekmek götüremiyoruz" diyen servisçi vatandaşa Erdoğan’ın "Bu bana çok abartılı geldi" yanıtını vermesi ve "Keyif çayı bu. Bu çayı iç" diyerek çay dağıtması tepkilere sebep oldu. Erdoğan’a bir tepki de Antalya’dan geldi

“Askıda ekmeğe muhtaç  edenleri unutmayın”

“Askıda ekmeğe muhtaç edenleri unutmayın”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve bir servis şoförü arasında geçen diyalog, ‘Ekmek bulamazlarsa pasta yesinler’ sözünü hatırlatırken, Cumhurbaşkanı’nın servis şoförüne karşı tutumu İYİ Parti Antalya İl Başkanı Mehmet Başaran tarafından da eleştirildi.

İYİ Parti Antalya İl Başkanı Mehmet Başaran, “Sayın Cumhurbaşkanımız parmağımdaki yüzüğümden başka servetim yok diye geldiği günleri unutmuş olacak ki halka 100 gramlık çay fırlatıp, ‘keyifle içesin’ derken küçük ortağı da askıda ekmek dağıtımına başlıyor. ‘Uçuyoruz’ diye ülkemizi ve vatandaşımızı getirdikleri noktaya bakın. Artık sözün bittiği yerdeyiz” ifadelerini kullandı. Başaran,  “Ey Türk milleti, 18 yıl ülkeyi yönetip sizi 100 gram çay ile askıda ekmeğe muhtaç bırakanları unutma. Unutma ki, yapanın yanına kar kalmasın. Hakkı gasp edilenlerin ahı seni de vurmasın” dedi.

 Yasin SALİHOĞLU


Yorum Yap