BAŞARAN İSTİFA ETTİ

Adı 500 bin Lira’lık rüşvet iddialarıyla anılan Serik’te sular durulmuyor. Serik Belediyesi eski Başkanı Ramazan Çalık ve mevcut Başkan Enver Aputkan arasında tartışma sürerken, Serik Belediye Meclisi’nin AKP’li Üyesi Bilal Sinan Başaran, meclis üyeliğinden istifa etti. 24 Yaşındaki Başaran, partisiyle ilgili bir sıkıntı olmadığını kaydetti.

BAŞARAN İSTİFA ETTİ

BAŞARAN İSTİFA ETTİ

 

Serik Belediye Meclisi’nin AKP’li Meclis Üyesi Bilal Sinan Başaran, meclis üyeliğinden istifa etti. İstifasını sosyal medya hesabından duyuran Başaran’ın paylaşımı şöyle; “Değerli hemşerilerim, bilmenizi isterim ki bu karar, üzerinde çokça düşündüğüm ve dimağımda olgunlaşmış olan bir karardır. 23.09.2020 Çarşamba günü saat 19.00 sıralarında belediyedeki makamında Sn. Belediye Başkanımız ile görüşerek söz konusu kararımı kendisiyle paylaştım.

Yaklaşık bir buçuk senedir Serik Belediye Meclisi’nde birlikte çalıştığım tüm Meclis Üyesi arkadaşlarıma görev süreleri boyunca üstün başarılar diliyorum. Bugüne değin bilmeyerek ve istemeyerek de olsa kalbini kırdığım birileri olduysa haklarını helal etmelerini istirham ederim. Devlette devamlılık esastır. Belediyemizin ve Belediye Meclisimizin güzel ilçemiz Serik’imize nice katkılar sunmasını murat ediyorum. Sağ olun, var olun, Allah’a emanet olun.”

 

Konuya ilişkin görüştüğümüz Başaran, partisiyle bir sorunu olmadığını, daha önce verilmiş bir karar olduğunu ve bu kararı AKP İlçe Kongresi sonrasına bıraktığını belirterek, “Kongreye gölge düşürmemek için kararımı daha sonra açıkladım” dedi. 

 

Ziya Nur SEZEN


Yorum Yap