Paralel baro girişimi mi!

Antalya Barosu Levhası'na kayıtlı avukat sayısı bugün itibariyle 4991 oldu. Başkan Polat Balkan, hızlı üye artışını paralel baro girişi olarak nitelendirdi...

Paralel baro girişimi mi!

Paralel baro girişimi mi!

 

Antalya Barosu'nun üye sayısı hızla 5 bine yükseliyor. 5 Bin üyeye ulaşan barolarda çoklu baro oluşumunu hazırlayan düzenlemenin yasallaşmasının ardından Anayasa Mahkemesi'nde açılan davaya karşın yeni baro kurulumu için harekete geçildiği düşünülüyor.

Antalya Barosu Başkanı Polat Balkan ve çok sayıda hukukçu bugün farklı paylaşımlarla girişime tepki gösterdi. Başkan Balkan, “Antalya Barosu Levhası'na kayıtlı Avukat sayısı bugün itibariyle 4991. Bugünün Saraylısı, yeni yetme AKP'li, bizim içinse persona non grata Metin Feyzioğlu, Antalya Barosu'nda paralel baro kurulması için ne kadar hevesli olduğunu bir kez daha gözler önüne serdi! Hesaplaşacağız!” dedi.


Antalya Barosu’nun eski Başkanlarından, yazarımız Cengizhan Gököz de üye artışıyla yapılmak istenen yeni baro girişimine ilişkin “Bizler, ölene dek Türkiye Cumhuriyeti Antalya Barosu’na kayıtlı kalacağız” diyerek tepki gösterdi.

Ahmet DEMİR

 

 

 

 

 

 

 


Yorum Yap