Artan şiddete tepki

Son günlerde dozajı artmış bir görünümle gündemi sarsan kadına karşı şiddet olaylarının toplumda yarattığı infial ve açtığı tartışmalar konusunda açıklama yapan Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kadın Kolları Antalya İl Başkanı Av. Ayça Sezer Naz, “Bu konuda samimi, milli ve toplumumuzun özüne uygun politikalar izlenmedikçe, zihniyetler rehabilite edilmedikçe bu şiddet olaylarının artması bir endişe konusu olmaya devam edecektir” dedi.

Artan şiddete tepki

Artan şiddete tepki

MHP Kadın Kolları Antalya İl Başkanı Av. Ayça Sezer Naz, özellikle sosyal medyada yoğun şekilde yaşanan tartışmaların toplumsal kutuplaşmayı artırdığını belirtti. Naz, “Yaşanan olaylar ve insan hakkı ihlalleri kişilerin eziyet çekerek öldürülmeleri noktasına gelmeden bir tedbir kapsamına alınamamakta, ceza yasalarının caydırıcılığı tartışılmakta ve kişilerin ölümle sonuçlanan eylemlerin sübutuna kadar korunamayışı eleştirilere neden olmaktadır. Şu da bilinmelidir ki; aslında hukuk sisteminde var olan bu tıkanma sadece ülkemizde değil bütün dünyada yaşanan bir gerçektir” dedi.

144 ÜLKE ARASINDA 130.’YUZ

Ülkemizin cinsiyet eşitliği sıralamasında 144 ülke arasında 130. sırada yer aldığını kaydeden Naz, “Türk milletinin hiçbir geleneğinde kadına karşı böylesi eşitsizlik içeren, kadını toplum hayatının dışına iten, kadını erkek tarafından yönetilen bir meta gibi gören bir anlayış olmamıştır. Türk toplumu erkek egemen anlayışa sahip değildir. Bizim geleneğimizde insanların hür olduğu ve hür yaşadığı gerçeği toplumsal bir gerçekliktir. Türk milleti zorba ve tahakkümcü olmadığı gibi kendi hürriyetine de düşkündür. Cinsiyetçi tutum ve şiddet bugün artmış ise bunun toplumsal zihniyetimizde oluşan yozlaşma ve milli değerlerimizdeki aşınma ile olduğu bilinmelidir” diye konuştu.

KARARLIYIZ MÜCADELE EDİYORUZ

Başkan Naz, “Milliyetçi Hareket Partisi olarak; kadınların Cumhuriyet’le elde ettiği kazanımlara aykırılık oluşturan, Türk milletinin özüne uygun düşmeyen zihniyetlere ve kadınların insan haklarının ihlallerine yol açan her türlü davranışa, tutuma karşı tavrımızı netçe belirliyor, şiddet ve ayrımcılığın ortadan kaldırılması mücadelemizi etkin ve kararlı bir şekilde sürdüreceğimizi kamuoyuyla paylaşıyoruz” dedi.

Ahmet DEMİR 


Yorum Yap