YANGININ SEBEBİ ARAŞTIRILIYOR!

Antalya'nın Serik İlçesi'ndeki soğuk hava deposu derin donduruculu atmosfer kontrollü sebze ve meyve paketleme tesisinde dün çıkan yangını soğutma çalışmaları gece boyu sürdü.

YANGININ SEBEBİ ARAŞTIRILIYOR!

YANGININ SEBEBİ ARAŞTIRILIYOR!

 Edinilen bilgilere göre dün saat 22.00 sıralarında Kocayatak Mahallesindeki tesisten  henüz belirlenemeyen bir nedenle alevler yükselmeye başladı. Alevleri kısa sürede farkeden görevliler durumu hemen 112 Acil Çağrı Merkezi'ne bildirdi. İhbarla bölgeye çok sayıda itfaiye ekibi sevk edildi. Aynı zamanda meyve sebze kasalama merkezi olarakta kullanılan depoda bulunan plastik kasaların tutuşması nedeniyle alevler gökyüzüne yükseldi. Yangına Antalya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı'na ait 17 arazöz, 50 civarında yer ekibi müdahale ederken, çalışmalara belediyelerin park ve  bahçelere ait su tankerleriyle Serik Orman işletme Müdürlüğü'ne ait 2 arazöz  de destek verdi. Serik İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri bölgede güvenlik önlemi aldı. Vatandaşlar ve depoda ürünleri bulunanlar söndürme çalışmalarını izledi. Tesiste sebze ve meyvelerin yanı sıra, binlerce ton kırmızı ve beyaz etin olduğu öğrenildi. 

Yaklaşık 10 bin metrekarelik kapalı alanda devam eden yangın 2 saatlik bir çalışmanın ardından kontrol altına alındı ve soğutma çalışmalarına geçildi. Kepçe yardımıyla deponun çöken kısımları kaldırılıp söndürme ve soğutma çalışması yapılıyor. 

Dumandan etkilenen ve yaralananın bulunmadığı yangında büyük çapta maddi hasar meydana geldi. Sabaha kadar soğutma çalışmasının devam eden yangının çıkış sebebi araştırılıyor. 

İHA                     


Yorum Yap