MEB'DE DİPLOMA SKANDALI!

Milli Eğitim Bakanlığı’nın mezunlar için hazırladığı iddia edilen diplomalar görenleri şok etti. Mevcut diplomaların üzerinde en tepede ay yıldız figürü ve altında Türkiye Cumhuriyeti ibaresi yer alırken, yeni diplomalarda ay yıldızın kalktığı ve T.C. kısaltmasının yer aldığı, eğitim meşalesinin arka plandan alınıp küçük bir logo haline geldiği görüldü.

MEB'DE DİPLOMA SKANDALI!

MEB'DE DİPLOMA SKANDALI!

Eğitim İş Antalya Şube Başkanı Fatin Iltar, konuyu gazetemize değerlendirdi. Başkan Iltar, "Milli Eğitim Bakanımıza soruyoruz; Hangi zaruret duyuldu da bu değişikliğe gidildi? Bu değişiklikle kimlere hizmet edilmek isteniyor? Açılım politikalarına hazırlık mı yapılıyor?" dedi. 

Iltar, “Cumhuriyetin değerli getirileri AKP döneminde hızla yok ediliyor. Ziraat Bankası, Belediyeler, Kızılay Maden Suyu ve birçok kurum ve kuruluşlardaki ‘Türkiye Cumhuriyeti’ yazıları teker teker kaldırıldı” derken, bunun yanında Türk büyüklerinden Cumhuriyet’in önderlerinin adlarının verilmiş olduğu cadde, sokak, alan, spor salonu, stadyum, kültür merkezi adlarının teker teker kaldırılarak yerlerine Cumhuriyet karşıtı, devrim ve Ulusal Kurtuluş Savaşı sürecinde İngiliz işbirlikçisi ve mandacıların adlarının verildiğini bildirdi.

 

AY YILDIZ KİMİ RAHATSIZ ETTİ?


Iltar şöyle konuştu: “Son olarak da Türkiye Cumhuriyeti'nin resmi kurumlarından mezun olan,  öğrencilere verilen diplomalardaki Türkiye Cumhuriyeti yazısı ile ay yıldız bayraklı logo kaldırılarak yerine yalnızca T.C. koymanızın mantığı nedir? Bu ay yıldızın ve Türkiye Cumhuriyeti yazısının öğrencilerin diplomalarında bulunması kimleri rahatsız etmiştir? Türkiye Cumhuriyeti Devleti yerine T.C. diyen mihrakları hiç aklınıza getirmedi mi?”


Songül BAŞKAYA

 

 

 

 


yorum-resim

Mehmet ALPTEKİN 9 Haziran 2020

İşiniz algı. İktidar düşmanlığı. Haberleriniz gerçeği yansıtmıyor.

yorum-resim

Sevgi 9 Haziran 2020

Bir de utanmadan Milliyetçilikten bahsederler.Koltuk değneği adı Milliyetçi,kendı Akepe'nin golgesi o parti yandaşları nerede??

Yorum Yap