MANAVGAT DÜĞMEYE BASTI

Antalya'da Manavgat Ulualan’ı Koruma Platformu (MUKP) basın açıklamasını yapmasının ardından kent merkezinde belirlenen üç noktada golf otellerine hayır çağrısını yineleyerek, imza kampanyası başlattı.

MANAVGAT DÜĞMEYE BASTI

MANAVGAT DÜĞMEYE BASTI

Manavgat ​Ulualan’da 3 bin dönüm arazi üzerine planlanan 3’ü konaklamalı, 1’i konaklamasız 4 golf alanı yapılmasına karşı kurulan Manavgat Ulualan’ı Koruma Platformu’nun imza kampanyası başlatmasına, kentteki bütün oda başkanları, siyasi parti ilçe başkanları ve temsilcileri ve binlerce vatandaş büyük destek verdi. 


Atatürk Kültür Merkezi önü, Cumhuriyet Meydanı ve Yapay Şelale önünde kurulan çadırlarda başlatılan imza kampanyasına katılarak destek veren Manavgatlılar ise Ulualan’ın ranta değil halka ait olduğunu ve Uluanan’ın sahibinin Manavgat halkı olduğunu vurgulayarak sonuna kadar destek vereceklerini bildirdi. Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen ise Uluanan’ı korumak için Manavgat’ın tek yürek olduğunu ifade ederek, “Manavgat ailesini tek yürek, tek yumruk burada bütün Ulualan için mücadele etmeye devam ediyor. Bizler geleceğine sahip çıkan bir kentiz. Bizler yarınlarına, çocuklarının geleceğine sahip çıkabilecek kent insanlarıyız. Platformumuzun başlattığı imza kampanyasıyla bu kent birlikteliği halkın yararına oluncaya kadar devam edecektir. Vatandaşlarımızın birlikteliği ve Ulualan’ı sahiplenmesi Platforma güç verdi, doğru bildiğimizi sonuna kadar bu güçle söylemeye devam edeceğiz. Bütün vatandaşlarımızı imza kampanyasına katılmaya davet ediyorum. Ulualan halkındır” dedi.


Haber Merkezi Yorum Yap