BAŞKAN YARDIMCISI'NDAN SKANDAL PAYLAŞIM... VE İLK TEPKİ...

Antalya'da bir İl Başkan Yardımcısı yaptığı bir sosyal medya paylaşımı ile hem partisinin liderini hem de anamuhalefet partisi ve ittifakın genel başkanını zorda bıraktı. Durum Antalya'da son seçim sürecinde koordinatörlük yapan o ismi de isyan ettirdi...

BAŞKAN YARDIMCISI'NDAN SKANDAL PAYLAŞIM... VE İLK TEPKİ...

BAŞKAN YARDIMCISI'NDAN SKANDAL PAYLAŞIM... VE İLK TEPKİ...

Ramazan Bayramı'nda bir araya gelen ittifak liderlerinin görüntüsü üzerinden yorum yapan Antalya İl Başkan Yardımcısı hem partisi hem de ittifak ortakları tarafından topa tutuldu. O isme en büyük tepki ise 2019 yerel seçimlerinde Antalya Koordinatörlüğü'nü üstlenen genel merkez yöneticisinden geldi...

Geçtiğimiz gün İYİ Parti Antalya İl Başkan Yardımcısı Selda Ecer, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun bir araya geldiği bayram buluşmasını çirkin bir dille eleştirdi. Sosyal medya hesabından "CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'nun, bu bayram ziyaretini iki lider arasında gerçekleşen sadece bir nezaket ziyareti olarak değerlendirmek istiyorum" diye söze başlayan Ecer, bakın neler dedi...

"DEFOLU, SABIKALI" GÖNDERMESİ...

"İYİ Parti; tek başına iktidara gelecek, aziz devletini liyakatle, sadakatle çok iyi bir şekilde yönetecek, milletine arzu ettiği refahı, huzuru sunacak, tek başına partisini iktidara taşıyacak, güçlü kadrolara ve başında kararlı, vatanperverliğinden, milliyetçiliğinden zerre şüphe duyulmayacak, tartışılmayacak lidere sahiptir. İYİ Parti tek başına iktidar olarak devletimizi yönetmeye, uluslararası düzeyde ülkemizi temsil etmeye hazırdır. Böyle bir güce sahipken ve milletimizin bizden beklentileri bu yöndeyken oluşacak yeni dünya düzeninde, bu siyasi zeminde defolu, sabıkalı, karanlığa göz kırpan içi boşaltılmış, şaibeli, çelişkili görüşler beyan eden parti veya partilerle tekrar işbirliğine girmek partimizin kamuoyu önünde yanlış anlaşılmasına neden olan, vatan için yapılan tüm iyi çalışmaların değersizleşmesine, görülmemesine neden olan olumsuz bir algı, stratejik bir hata oluşturur diye düşünüyorum."

"GEREKSİZ ZAMAN KAYBI"

"CHP'nin güttüğü siyaseti, sağlamaya çalıştığı dengeleri, bugün geldiği noktada ilişkileri zedelememek adına değerlendirmeden kaçınmak, yeterince analiz etmemek, bir parti içi meselesiymiş gibi ya da bireysel bir tercihmiş gibi düşünmek İYİ Parti'nin haksız eleştirilere maruz kalmasına sebep olmaktadır. Gelecek süreçte bu olumsuz durum partimizin politikalarını, iktidara geldiğinde yapacaklarını milletimize ifade etme konusunda zorlanmamıza, belki de başkalarının yanlışları yüzünden haksız eleştirilere uğrayacağımıza sebep olacak, bize gereksiz zaman kaybettirecektir."

CHP'YE ÇİRKİN İTHAM 

"Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener Hanımefendi'nin dile getirdiği gibi CHP ile seçim stratejisine binaen geliştirdiğimiz iş birliğimiz 31 Mart 2019 yerel seçimleriyle son bulmuş, 23 Haziran seçimleri de dahil İYİ Parti ve seçmeni bu işbirliğine duyduğu güveni ve sadakati en iyi şekilde göstermiştir. HDP=PKK'dır. Teröriste terörist diyemeyenlerle, ince hesaplarla işbirliği yapanlarla, bu karanlık ilişkilerden çıkar güdenlerle İYİ Parti'nin ve seçmeninin hiçbir işi olmaz, olamaz... Birilerinin defolu siyasetinden doğan sorumsuz hareket ve söylemleri İYİ Parti Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener Hanımefendi'ye , İYİ Parti kadrolarına ve tüm iyilerin yer aldığı, fedakarca destekleyen tabanımıza ve inanan, umutla bekleyen vatansever milletimize kesinlikle mâl edilemez. İYİ Parti tek başına iktidara gelecektir. İyileştirilmiş, geliştirilmiş parlamenter sistemi tekrar inşa ederek, güçler ayrılığı ilkesine dayalı, Türk milletini layık olduğu, hak ettiği, özlem duyduğu, hayalini kurduğu, insan odaklı, üretim ve kalkınma amaçlı, fırsat eşitliği çerçevesinde demokratik parlamenter sistemle yönetecektir. Buna olan inancım güvenim tamdır. 
Bu günlerin çok yakın olduğu aşikârdır."


GEREĞİNİ YAPMALIDIR! 

Bu sözlere ilk tepki İYİ Parti'nin 2019 seçim sürecinde Koordinatörlük üstlenen Bülent Gürsoy'dan geldi: "İYİ Parti Genel İdare Kurulu Üyesi, Siyasi İşler Başkan Danışmanı Bülent Gürsoy gazetemize yaptığı açıklamada, Antalya, İYİ Parti ve CHP'nin yerel seçim işbirliğinin başarılı sonuç aldığı çok önemli bir kent. İl Başkan Yardımcısı'nın, Türkiye'yi; demokrasi, adalet, özgürlükler ve çağdaşlaşma yolunda bir hukuk devleti haline getirme mücadelesi veren iki önemli liderini itham altında bırakan ve söz konusu mücadelenin temeline dinamit koyan bu tür açıklamalar yapmış olması kabul edilemez. Gereğini yapmalıdır."


İddiaya göre Ümit Özdağ ile siyaset yaptığı söylenen Ecer, İYİ Parti Antalya İl Başkanı mehmet Başaran tarafından uyarıldı. Ancak Ecer, paylaşımıyla ilgili geri adım atmadı. Şimdi gözler İYİ Parti'nin Genel Merkezi'nde ve Antalya İl Başkanlığı'nda.

SONGÜL BAŞKAYA 
Yorum Yap