HAPSE ATMAK ÇÖZÜM DEĞİL!'

Kuşaktan Kuşağa Antalyalılar Derneği Başkanı Bülent Kantarcılar, uyuşturucu üzerine çarpıcı bir açıklama yaptı. Kantarcılar: "Sadece bu gençlerimizi hapishaneye atmak çare değil, onları topluma kazandırmak için çalışmak gerektiğine inanıyorum. Sosyal yaşamda faydalı bir fert olmaları gerektiğinin bilincinde olmalıyız."

HAPSE ATMAK ÇÖZÜM DEĞİL!'

HAPSE ATMAK ÇÖZÜM DEĞİL!'

Antalya'da Muratpaşa İlçesi'nde iki mahallenin karantina alınmasıyla yeniden 'uyuşturucu' gündeme geldi. Tahliye edilen bir vatandaştan yayıldığı düşünülen korona nedeniyle yapılan karantina döneminde mahallede bağımlı olduğu iddia edilen gençlerin barikatları aşma görüntüleri medyaya da yansımaştı. Konuyu değerlendiren Kuşaktan Kuşağa Antalyalılar Derneği Başkanı Bülent Kantarcılar, "Bu yarayı çözmek için biz de varız" dedi. 

"Ülkemizde binlerce kişinin her yıl yaşamını yitirmesine sebeb olan uyuşturucunun Antalya’mızda nerelerde pazarlandığını ve alıcı bulduğu yerleri hepimiz biliyoruz. (Yer ve isim belirtmek istemiyorum, çünkü o yerleşim yerlerinde dürüst, efendi ve kadirşinast insanlarda var). Antalyamızın toplumsal sosyal kanayan yarasının biride uyuşturucudur. Acaba gençlerimizin düştüğü bu bataklıktan çıkmaları için yapılan mücadelede yeterli mi? Hepimiz biliyoruz ki bu illet yaşantının gençlerimizi ne hale getirdiğini, genç kızlarımız ve genç erkeklerimizin hali tanınmayacak derecede kötü olduğunu biliyoruz. Gençlerimiz hap, ekstazi (diğer isimleri E, EX, ENC, ECCY, EXTC gibi) deprasan, GHB (uyuşturucu), esrar, eroin, kokaine ulaşmak için her türlü pis işlerin içinde oluyorlar. Bu konuda hırsızlık en büyük ticaret. Çalınan eşyalar ( örnek 3.000 TL’lik bir TV 100 TL ye alıcı bulabiliyor), yok pahasına uyuşturucuya ulaşabilmek için satılıyor. Bu krize yakalanan gençlerimizin durumu perişan. Vücutlarında merkezi sistem etkileniyor, sistemin hızlı çalışmasına neden oluyor ve 20 dakikada etkisini gösteriyor. Aşırı mutluluk ve enerji veriyor, göz bebeklerinde büyüme oluyor, ve vücutları çöküşe geçiyor, yaşam kısalmaya başlıyarak çöküşe geçiyor. Hele hele genç kızlarımız bu illete ulaşabilmek için kendilerini pazarlıyorlar."


İMZA KAMPANYASI 

"Gidin görün yaşayın. Artık vücutları kuruduğundan damar bulunamıyor, iğne için en uygun yerleri, edep kısımları oluyor. Torbacılar (satıcılar) dışardan kimseye fazla para verilse de satış yapmıyorlar. Onlar bu bataklıkta kimin ne alacağını biliyor, daimi müşterilerini borçlandırıp herşeyi yaptırıyorlar. Toplumsal olarak gençlerimizin illetten kurtarmak için vali, emniyet ve tüm üst kademeyi göreve çağırıyorum. Gerekirse KUŞAKTAN KUŞAĞA ANTALYALILAR DERNEĞİ olarak imza kampanyası ile toplanırız. Sadece bu gençlerimizi hapishaneye atmak çare değil, onları topluma kazandırmak için çalışmak gerektiğine inanıyorum. Sosyal yaşamda faydalı bir fert olmaları gerektiğinin bilincinde olmalıyız."

Ziya Nur SEZEN Yorum Yap