İYİ Parti’de Çokal depremi

İYİ Parti Antalya Milletvekili Tuba Vural Çokal;partisinin Kepez İlçe Başkanı Osman Bulut ve Muratpaşa İlçe Başkanı Mustafa Gönenç’in gece yarısı görevlerinden alınması sonrası istifa ettiğini açıkladı.İstifasını sosyal medya hesabından duyuran Çokal, ‘İYİ Parti STK’larla İlişkilerden sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı, GİK üyeliği görevlerimden, Kurucu İlçe Başkanı olarak göreve başladığım İYİ PARTİ üyeliğimden istifa ediyorum” dedi.

İYİ Parti’de Çokal depremi

İYİ Parti’de Çokal depremi

İYİ Parti'de Kepez İlçe Başkanı Osman Bulut ve Muratpaşa İlçe Başkanı Mustafa Gönenç’in gece yarısı görevlerinden alınması sonrası İYİ Parti Antalya Milletvekili Tuba Vural Çokal sosyal medyadan bir açıklama yaparak istifa ettiğini açıkladı.Çokal, kişisel facebook hesabından yaptığı paylaşımda, bir siyasi parti için, millete güven vermenin ve iktidar hedefine doğru ilerlemenin öncelikli yolunun dile getirdiği genel ilkelerin uygulamadaki uygunluğunun görünürlüğü olduğunu kaydetti.

EGOLAR İLKELERİN ÖNÜNDE

Çokal açıklamasında şu görüşlere yer verdi: “Ben İyi Partide bu görünürlüğün sağlanacağına, Türkiye’de yitip giden değerlerin bu parti ile aşılacağına ve ülkemiz için daha iyi bir gelecek olacağına inanarak bu yola çıkmıştım” diyen Çokal açıklamasını şöyle sürdürdü: “Ancak bu süreçte gördüm ki, kişisel hesaplar ve egolar bu ilkelerin önünde bir engel olarak duruyor ve en yetkili makamlar dahi bu ilkelerin önündeki engelleri yönetemiyor. Ben İyi Partinin bütün gönüllülerinin, emek verenlerinin değerli olduğuna inandım. Eğer emekler kişisel hırs ve egolara ezdirilir, değersizleştirilmeye çalışılırsa ve bu durum siyasi bir partide alışkanlık haline geldiyse ne yazık ki ülkeye ümit olamaz!”

TACİZLERE MARUZ KALDIK

“Yol arkadaşlarım ve şahsım da uzun zamandır değersizleştirmeye ve tacizlere maruz kalmaktadır. Antalya’da kongre sürecine gidilirken, Antalya’nın iki büyük ilçe başkanın görevden alınması da bu durumun bir sonucu olduğu gibi, demokrasi vurgusu yapan bir partinin kendi kongre sürecinde adil ve eşit bir ortamı sağlayamadığının da bir göstergesidir. Hal böyle iken, yol arkadaşlarımın, dava arkadaşlarımın birçoğu görevden alınırken, değersizleştirilirken, benim bu görevi sürdürmem siyasi rüşvet görüntüsü vermektedir. Antalya il başkanlığı en çalışkan ilçelerden ikisine yönelik uzun süreli bir itibarsızlaştırma ve tezvirat kampanyası yürütürken şahsımızı da hedef almıştır.

“DAĞDAN GELENLER” BENZETMESİ

“Ekip arkadaşlarımız her türlü iftira karşısında sessizce ya istifa etmiş ya da hakaretleri görmezden gelmiştir. Ancak buna rağmen daimi surette hedef alınmışlardır. Türk Milliyetçiliğini daha etkin kılmak ve Türklerin iktidar yürüyüşüne Meral Akşener’in önderliğinde ulaşmak adına çıktığımız bu yol beklentileri karşılayamamıştır. En önemlisi şahsımı Antalya Seçmeni seçmiştir. Antalya dışından zorlama bir siyasetin Antalya’ya dayatıldığı bu siyasal durumun adı üzüm yemek değil bağcı dövmektir. Bağban olarak çekiliyor, Dağdan gelenlerin önünü açıyoruz.” Kubilay ELDEMİRCİ

 

 

 

 


Yorum Yap