Gönenç: İstifa etmedim

İYİ Parti Muratpaşa İlçe Başkanlığı görevinden alınan Mustafa Gönenç, istifa söylentilerini yalanladı. Gönenç, “Genel Merkez ne derse onu yaparım. Ayrıl derse ayrılırım, partide kal derse kalırım. Yani burada tasarruf genel merkezindir” dedi.

Gönenç: İstifa etmedim

Gönenç: İstifa etmedim

İYİ Parti Muratpaşa İlçe Başkanlığı görevinden alınan Mustafa Gönenç, yaşananlarla ilgili Akdeniz GERÇEK’e konuştu.Hakkımızda yapılan hem ilçe başkanlığı hem de belediye şirketlerinde yönetim kurulu olunamayacağı yönelik eleştirilere tabii ki bir cevabımız olacak” diyen Gönenç, açıklamasını şöyle sürdürdü: “Ben buraya kendi isteğimle gelmedim. Bun ulaşımdan yani bu işin mutfağından geldiğimi için CHP’li Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı beni buraya atamış. Çok açık konuşuyorum bana buradan 2 buçuk TL (2 bin 500 TL) veriyorlar. Bizim partinin gideri hiçbir etkinlik yapmazsan aylık 10 bin TL. İYİ Parti, cesur yürekli ama cebinde harçlığı olmayan insanlarla kuruldu. Parası olan hiç kimse gelmedi bu partiye. Burada 30-40 kişinin aylık verdiği para 2 bin TL’yi geçmiyor. Masrafların gerisini biz karşılıyoruz. Yani burada 2 bin 500 TL’nin hesabı yapılıyor. O zaman biz aylık 10 bin TL versinler. Biz istemez miyiz?”

TASARRUF GENEL MERKEZİN

Partiden istifa etmediğinin altını çizen Gönenç, “Ama amaç o değil. Amaç bizi yıpratmaktı. Biz geldiğimiz günden bu yana hep, ‘ne zaman istifamızı vereceksiniz’ diye hep baskı yaptılar. Ancak birileri görevden alınacaksa önce partinin genel merkezinde görevli olup bazı şirketlerin yönetimlerinde yer alan isimlerden başlasınlar. Ayrıca ben buraya bir ağabey gibi partime katkı koymak için geldim ve 500 bin nüfuslu bir ilçede yüzde 17 oy almışım. Yani başarılı bir ilçe başkanlığı yapmışım. Ama benim il başkanım, bana siyaset öğreten hocam, demek ki beni başarılı bulmamış. Sonuç olarak ben Mustafa Gönenç olarak, Genel Merkez ne derse onu yaparım. Ayrıl derse ayrılırım, partide kal derse kalırım. Yani burada tasarruf genel merkezindir” diye konuştu. Kubilay ELDEMİRCİ

 

 

 


Yorum Yap