24 SAAT ÜRETİM

ANSİAD üyesi iş insanları, ANSİAD üyesi Can Hakan Karaca’nın yeni yatırımı Türkiye’nin ilk bitki fabrikası Farminova Bitki Fabrikası’nı ziyaret etti. Karaca, topraksız ve güneş görmeyen alanda, yüzde 95 daha az su tüketimiyle üretim yapıldığını belirterek, “Hiçbir zirai mücadele ilacına gerek duyulmadan, doğaya ve hiçbir canlıya zarar vermeden 365 gün 24 saat üretim gerçekleşiyor” dedi.

24 SAAT ÜRETİM

24 SAAT ÜRETİM

Antalya Sanayici ve İş İnsanları Derneği (ANSİAD) üye ziyaretleri kapsamında, Antalya Organize Sanayi Bölgesi'nde uzun yıllardır gıda saklama, işletme ve soğutma teknolojileri alanında faaliyet gösteren ANSİAD üyesi Can Hakan Karaca’nın Cantek Group bünyesindeki yeni yatırımları Türkiye'nin ilk bitki fabrikası Farminova Bitki Fabrikası tesisini ziyaret ettiler. ANSİAD’dan yapılan açıklamaya göre, Avrupa’nın aktif en büyük bitki fabrikası olan Farminova Bitki Fabrikası ziyaretine, ANSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Akın Akıncı, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Dr. H. Rana Demirer, Yönetim Kurulu Üyeleri Necdet Alkandemir, İsmail Volkan, Ali Bal, Sarper Dermut ve çok sayıda ANSİAD üyesi iş insanı katıldı. ANSİAD üyelerine tesisi ile ilgili bilgiler veren Can Hakan Karaca, topraksız ve güneş görmeyen alanda, yüzde 95 daha az su tüketimiyle üretim yapıldığını belirterek, “Farminova Bitki Fabrikası’nda, hiçbir zirai mücadele ilacına gerek duyulmadan, sıfır pestisit, doğaya ve hiçbir canlıya zarar vermeden 365 gün 24 saat üretim gerçekleşiyor” dedi.

VERİM ARTACAK

Bitki fabrikalarının dikey ve otomasyonlu yapısı gereği daha az yer kapladığını dile getiren Karaca, “Bu şekilde işgal edilen alan azalmış oluyor, günde 20 bin marul üretebilmek için 150 bin metrekare alana ihtiyaç duyulurken 6 bin metrekarelik bir bitki fabrikasında bu işlemi yıl boyunca gerçekleştirebilirsiniz” diye konuştu. Ziyaret anısına, ANSİAD Başkanı Akın Akıncı, Can Hakan Karaca’ya seramik heykel hediye etti. Haber Merkezi

 

 


Yorum Yap