Gülveren’de mutlu son

Kepez Belediyesinin, Gülveren MahallesiKentsel Dönüşüm Projesi’nin Konut inşaatı yapımı karşılığı arsa ihalesi gerçekleşti. Muhammen bedeli 29 milyon 496 bin TL olan ihaleyi, 48 milyon 500 bin TL teklifle kazanan firma, hak sahipleri için 320 daire inşa edecek.

Gülveren’de mutlu son

Gülveren’de mutlu son

Kepez Belediyesinin, Gülveren Mahallesi’nde 160 gecekondunun mülkiyet sorununu çözecek olan ‘Kentsel Dönüşüm Projesinde’ hak sahiplerine verilecek konutların yapımı başlıyor. 

Kepez Belediyesi’nden yapılan açıklamaya göre, Bakanlar Kurulu’nun, Gülveren Mahallesi’nde ‘Riskli Alan’ ilan ettiği bölgede gerçekleştirilecek olan Kentsel Dönüşüm Projesinin ‘inşaat yapım işi’ ihalesi yapıldı. İhale, ‘konut yapımı karşılığında arsa satışı’ modeli şeklinde kapalı teklif ve açık artırma yöntemiyle gerçekleşti. Encümen toplantı salonunda yapılan ihaleye, 3 firma teklif verdi. İhale, Kepez Belediyesinin şeffaflık ilkesi gereği bir televizyon kanalından canlı olarak da yayınlandı.
İhale Komisyonu Başkanı Serhat Demir, “Hak sahiplerine teslim edilecek konutlarla alakalı projeler ve teknik detaylar hazırlandı.  Proje tamamlandığında Antalya’mıza çok güzel konutlar kazandırmış olacağız.” açıklamasını yaptıktan sonra ihaleyi başlattı. 

13. TURDA TAMAMLANDI
İhalenin birinci oturumunda, katılımcı firmaların temsilcilerinin huzurunda teklif zarflar açıldı ve yeterlilik değerlendirilmesi yapıldı. Yeterlilikleri tespit edilen katılımcıların daha sonra iç zarfları açıldı ve teklifler açıklandı. Muhammen bedeli 29 milyon 496 bin TL olan ihaleye;Binbay Yapı İnşaat ile ASM Grup İnşaat İş Ortaklığı 33 milyon 100 bin TL, İsmail İltemirEmlak İnşaat ve Öz Güneş Ticaret İş Ortaklığı 29 milyon 500 bin TL, Pınarlar İş Ortaklığı da 35 milyon 500 bin TL teklif verdi. Daha sonra açık artırma işlemine geçildi. İsmail İltemir Emlak İnşaat ve Öz Güneş Ticaret İş Ortaklığı, 7. turda ihaleden çekildi. Binbay Yapı İnşaat ile ASM Grup İnşaat İş Ortaklığı’nın da 13. turda çekilmesinin ardından ihaleye, en yüksek teklifi 48 milyon TL ile Pınarlar İş Ortaklığı verdi. İhale tekliflerinin sonuçlanmasının ardından söz alan İhale Komisyonu Başkanı Serhat Demir, “İhalelerde usuldendir. Yarışma bitti ama belediye idaresi son bir iyi niyet teklifi bekler” dedi.Bu sözler üzerine Pınarlar İş Ortaklığı, teklifini 48 milyon 500 bin TL’ye yükseltti.

“ÖRNEK OLACAK BİR İHALE”
Şeffaf bir ortamda güzel yarışma ile Türkiye’ye örnek olacak bir ihaleyi gerçekleştirdiklerini belirten Serhat Demir, “İhale sürecinde emeğe geçen mesai arkadaşlarıma ve teklif veren şirket temsilcilerine teşekkür ederim.  Projemiz, hak sahiplerine, Kepez’e ve Antalya’mıza hayırlı uğurlu olsun.”ifadesini kullandı. İhaleye en yüksek teklifi veren Pınarlar İş Ortaklığı’nın temsilcileri de ‘Kepez ilçesine yakışacak güzel bir projeye imza atacağız.” açıklamasını yaptılar. 

HAK SAHİPLERİNE 320 DAİRE
Kentsel dönüşüm projesi, 65 bin 911 m2 alanda yaklaşık 160 gecekonduyu ve 135 hak sahibini kapsıyor. Proje kapsamında 9 ile 10 katlı 6 bloktan oluşan 320 daire inşa edilerek, hak sahiplerine verilecek. İhale sürecinin yasal olarak kesinleşmesi ve firma ile yer teslimi sözleşmesinin imzalanmasının ardından konutların yapımı başlayacak. Haber Merkezi

 

 


yorum-resim

İlyas Durdu11 Mayıs 2020

3+1 daire fiyatları nekadar oluyor teslim tarihi nezaman bilgi verirseniz

yorum-resim

Abdullah belik31 Mart 2020

Selamün aleyküm hayırlı işler bol kazançlar 1+1 ve 2+1 ve 3+1 daire fiyatları ne düşük nekadardan satış olacaktır

Yorum Yap