Nazım 118 yaşında

Yazar Yaşar Kemal'in "En Büyük Şairimiz" adlı makalesinde, "Büyük halk ozanlarının son büyük halkası" dediği dünya şairi Nazım Hikmet, doğumunun 118’inciyılında sergi ve konserle anıldı.

Nazım 118 yaşında

Nazım 118 yaşında

Şiirleri neredeyse tüm dillere çevrilmiş olan dünya şairi Nazım Hikmet, doğumunun 118. yılında, Konyaaltı Belediyesi tarafından sergi ve konserle anıldı.Konyaaltı Belediyesi’nden yapılan açıklamaya göre, Sanat Yönetmeni Şebnem Bahar ve Antalya Genç İş İnsanları Derneği işbirliğiyle düzenlenen Nazım ve Celile Hanım Resim Sergisinde, Nazım'ın annesi ilk Türk ressamlarımızdan Celile Hanım'ın eşsiz eserleri ve dünyanın dört bir yanından ünlü karikatür sanatçılarının "Nazım" temalı eserleri yer alıyor. Nazım Hikmet Fuar ve Kongre Merkezinde yapılan sergi açılışına Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen ile birlikte CHP İl Başkanı Ahmet Kumbul, Antalya Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Ali Bahar, Antalya Barosu Başkanı Polat Balkan, Konyaaltı Sanayici ve İş İnsanları Derneği (KONYSİAD) Başkanı İlhamı Kaplan, Antalya Genç İş İnsanları Derneği (ANTGİAD) Başkanı Mustafa Cengiz,Nazım Hikmet’in öz yeğeni Arzu Yaltırım İmamoğlu, sanatçı Ege ismiyle bilinen Levent Ak ve çok sayıda davetli katıldı.

“19 karikatür, 12 resim ve bir de Nazım Hikmet’in cezaevinde yapmış olduğu el oyması ahşap heykelin yer aldığı sergi, 18 Ocak Cumartesi gününe kadar ziyarete açık olacak. Tüm Antalyalıları bu sergiye bekliyorum” diyen Semih Esen, Nazım ve Celile Hanım Resim Sergisi sonrasında davetlilerle birlikte, Nazım Hikmet Fuar ve Kongre Merkezi Tarık Akan Salonunda, Konyaaltı Belediyesi Oda Orkestrası ve Konyaaltı Belediyesi Tiyatro Akademisinin birlikte hazırladığı Nazım Hikmeti Anma Konserini izledi. Konserde sahne alan Ege ve Ümit Burak Tekinay, “Nazım'ın Şiirlerinden Bestelere” konseriyle izleyenlerden büyük alkış aldı. Haber Merkezi

 

 

 


Yorum Yap