“Kimsenin yaptığı yanına kalmaz”

Kemer’in önceki dönem Belediye Başkanı Mustafa Gül, belediyede işten çıkarılan personelle ilgili sert konuştu:“Dünya’nın öbür ucuna da gitse bir belediye başkanı zor imkanlarla geçinen emekçi insanlara yapılan bu vicdansızlıktan ve işkenceden sıyrılıp, haberim yoktu diyemez. Sorumluluk kendisinindir, buna göz yumduğu içinde vebali boynunadır.Kimsenin yaptığı yanına kalmaz.”

“Kimsenin yaptığı  yanına kalmaz”

“Kimsenin yaptığı yanına kalmaz”

Kemer Belediyesi’nin önceki dönem Belediye Başkanı Mustafa Gül, Kemer Belediyesi’nde yaşanan işten çıkarmalarla ilgili sosyal medyadan sert bir açıklama yaptı.

KIŞIN ORTASINDA İŞSİZ KALDILAR

3 dönemlik belediye başkanlığı süresince parmakla sayılabilecek istisnalar haricinde hiç bir personelimi ne işten çıkarma tehdidi ile diken üstünde tutmadığını kaydeden Gül, “Ne ekmekle oynadım, ne kin güttüm, ne intikam almak için bir girişimde bulundum. Ne yerli-yabancı ayırdım, ne ayrıştırdım, ne kaçak oynadım, ne sözümden döndüm, ne aşağıladım, ne haksızlıklara sustum, ne de geri adım attım. Hep şeffaf ve dürüst yaklaşarak, ne belediyeye, ne de karşımdaki vatandaşa zarar gelmeyecek şekilde davranmaya özen gösterdim.Ne yazık ki yıllarca birlikte çalıştığım hepsi birbirinden değerli personelimin ne aileleri, ne çoluk-çocukları, ne harç-borçları, ne hastaları, ne sorumlulukları düşünülmeden vicdan yoksunluğu içinde şu ekonomik şartlarda, krizde ve kışın ortasında bir kağıt parçası ile işlerine son verilmesi ailelerini ve kendilerini üzdüğü kadar, beni ve ailemi de alışık olmadığımız bir yönetim ve idare şekli olduğundan fazlası ile üzmüştür” dedi.

YAPTIĞI YANINA KALMAZ

Açıklamalarında isim vermeden DSP’li Kemer belediye Başkanı Necati Topaloğlu’nu eleştiren Gül, şöyle konuştu: “Sen, ben yok biz varız’ diyerek seçim boyunca ‘benim ayrım yaptığımı’ topluma endekslemek için propaganda yapan bu zihniyet, esnafa, belediye personeline uyguladıkları işkence gibi yönetim ile nasıl ‘BİZ’ olunduğunu tüm Kemer'e ispatlamıştır.İşten çıkarılan arkadaşlarımızın ve ailelerinin üzüntülerini paylaşıyor, kimsenin yaptığının yanında kalmayacağını ve kaybetmiş oldukları insanlıklarını hatırlamaya davet ediyorum”.

CHP’LİLER İŞTEN ÇIKARILDI

Kemer Belediye personelinin kıyımının yılbaşı öncesi gerçekleştirileceğini ancak ertelenmenin sebebinin‘CHP Delege’ seçimi olduğunu iddia eden açıklamalarını şöyle sürdürdü: “İşten çıkarılan arkadaşlarımızın birçoğu CHP'ye üyedir. Kendilerine delege seçimi öncesinde işten çıkarılacakların listesinde oldukları ve delege seçiminde oylarını mavi listeden yana kullandıklarını ispatladıkları takdirde listeden isimlerinin silineceği, işten çıkarılmayacakları yönünde söz verilmiştir. Ekmekleri için ona oy verecek delegenin seçilmesini sağlamış olan şu anda mağdur edilmiş personel ile ilgili CHP’yi DSP’nin arka bahçesi konumuna düşürmüş olan ilçe başkanı Hüsnü Ünal'ı sağduyuya davet ediyor.”

“VİCDANSIZLIK” VURGUSU

“Bu vicdansızlıkla ilgili demecini ve çoğu Cumhuriyet Halk Partili mağdur arkadaşlarımıza ne zaman sahip çıkacak merakla bekliyoruz.Ayrıca şunu da üstüne basa basa yazıyorum. ‘Dünya’nın öbür ucuna da gitse bir belediye başkanı zor imkanlarla geçinen emekçi insanlara yapılan bu vicdansızlıktan ve işkenceden sıyrılıp, haberim yoktu diyemez. Sorumluluk kendisinindir, buna göz yumduğu içinde vebali boynunadır.’Kubilay ELDEMİRCİ

 


Yorum Yap