“Cumhurbaşkanı makam aracı olarak kullansın”

İYİ Parti İl Başkanı Yavuz Temizer, Türkiye’nin yerli otomobil arzusunu gerçekleştirme çabalarını desteklediklerini belirterek, “Türkiye’nin kararlılığını göstermek için Sayın Cumhurbaşkanını, ilk sürüşünü yaptığı otomobili yurt içi ve yurt dışı seyahatlerinde makam aracı olarak kullanmaya davet ediyoruz” dedi.

“Cumhurbaşkanı makam  aracı olarak kullansın”

“Cumhurbaşkanı makam aracı olarak kullansın”

İYİ Parti İl Başkanı Yavuz Temizer, partisinin eğriye eğri, doğruya doğru diyebilen tek hareket olarak Türkiye’de sorumlu siyaset anlayışını temsil ettiğini ifade etti. İYİ Parti’den yapılan açıklamaya göre, yanlışı kim yaparsa yapsın karşısında, doğru kimden gelirse gelsin yanında durmayı ilke edinmiş bir parti olarak,Türkiye’nin yerli otomobil arzusunu gerçekleştirme çabalarını desteklediklerini vurgulayan Temizer, “Konunun ciddiyetle ele alınmasını ve 2011’den bu yana her yıl yollarda olacağı söylenen yerli otomobilin artık gerçekten trafiğe çıkmasını bekliyoruz. Türkiye’nin kararlılığını göstermek ve etkili bir tanıtım yapabilmek için Sayın Cumhurbaşkanını, ilk sürüşünü yaptığı otomobili yurt içi ve yurt dışı seyahatlerinde makam aracı olarak kullanmaya davet ediyoruz” dedi.

VAATLERİN TAKİPÇİSİYİZ

Türk milletine verilen her sözün takipçisi olacaklarını da kaydeden Temizer, “Milletimizin bütün kaynaklarının Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile seferber edileceği bu projenin ciddiyetinin anlaşılması için ise, TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu'nun ve girişim grubu ortaklarının ithal araçlardan inip bugünden itibaren yerli otomobil kullanma babayiğitliğini göstermelerini böylece başta şahsım olmak üzere hepimize örnek olmalarını istiyoruz.İYİ Parti olarak Türkiye’nin kalkınması yolunda her türlü sorumluluğu üstlenmeye hazırız. Milletimize karşı sorumluluklarımızın bir gereği olarak, yol gösterici ve çözüm üretici siyaset çizgimizden asla vazgeçmeyeceğiz. Türk milletine verilen her sözün ve her vaadin takipçisi olacağız” diye konuştu. Haber Merkezi

 

 


Yorum Yap