20 bin kitap, 5 bin üye

Konyaaltı Belediyesi Sosyal Hizmetler Merkezi (KOSHİM) çatısı altında 20 bin kitap arşiviyle hizmet veren Konyaaltı Belediyesi Kütüphanesi, 5 bin üye sayısına ulaştı. Son 4 ay içinde ise 956okul öncesi ve ilkokul öğrencisini ağırladı.

20 bin kitap, 5 bin üye

20 bin kitap, 5 bin üye

KOSHİM çatısı altında hizmet veren Konyaaltı Belediyesi Kütüphanesinde kitap sayısı 20 bine ulaştı. 5 bin üye sayısına ulaşan kütüphanede ayda ortalama 2 bin kitap, ziyaretçiler tarafından ödünç alınıyor. 4 ay içerisinde ise 956okul öncesi ve ilk okul öğrencisi ziyaret etti. Lise üniversite yada kurum sınavlarına hazırlanan bireylerdeKonyaaltı Belediyesi Kütüphanesinden faydalanabiliyor. 

 ARŞİV İNTERNET ORTAMINDA

 Konyaaltı Belediyesi’nden yapılan açıklamaya göre, kütüphaneye üye vatandaşlar, 20 gün geri iade etme süresi şartıyla diledikleri kitabı ücretsiz alabiliyorlar.Kütüphane otomasyon sistemiyle internet ortamından da okurlara kitap arşivini açan Konyaaltı Belediyesi Kütüphanesi, dünya ve Türk edebiyatı, tarih, psikoloji, ekonomi, siyaset, din ve çeşitli araştırma konularında zengin kitap arşiviyle bölge halkına hizmet veriyor. Ayrıca Atatürk gibi yakın tarihimize yön vermiş isimlerinde kitapları yine kütüphanede geniş şekilde yer alıyor.

 HER YAŞA HİZMET EDİYOR

Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen, Konyaaltı Belediyesi Kütüphanesi’nde güncel ve zengin kitap arşiviyle her yaş grubunun ilgi alanına uygun kitap bulunduğunu söyledi. Amaçlarının bilindik kütüphane ortamının dışında ferah ve modern bir ortamda gençlere kitap okuma alışkanlığı kazandırmak olduğunu dile getiren Başkan Semih Esen, şuana kadar 5 bine yakın üye sayısına ulaştıklarını kaydetti. Başkan Esen, http://kutuphane.konyaalti.bel.tr internet adresinden de vatandaşların diledikleri kitabı rezerve edebildiklerini bildirdi. Haber Merkezi


Yorum Yap