'Memleketim' prömiyer yapacak

Antalya Devlet Opera ve Balesi (DOB), 'Memleketim' adlı müzikal oyunu sahneleyecek.Antalya DOB Müdürlüğü görevine atanan Akın Ulutaş, oyunun izlenme rekoru kırmasının beklendiğini söyledi.

'Memleketim' prömiyer yapacak

'Memleketim' prömiyer yapacak

Haşim İşcan Kültür Merkezi'nde provaları süren 'Memleketim' müzikalinin dünya prömiyeri 7 Aralık Cumartesi günü saat 20.00'de yapılacak. Opera ve bale sanatçılarının sahne aldığı 'Memleketim' müzikalinin koreografisini Armağan Davran, müzik düzenlemesini Deniz Yıldız, anlatım metnini reji Fatih Şanal hazırladı. Eserde Antalya DOB orkestrasını şefler Ömer Yöndem ile Hakan Kalkan yönetiyor.

REKOR BEKLENİYOR

Antalya DOB Müdürlüğü görevine atanan Akın Ulutaş, izlenme rekoru kırması beklenen 'Memleketim' adlı eserin son provasını izleyip eser ile ilgili bilgi verdi. Akın Ulutaş, müzikal eserde Anadolu insanının asırlar boyunca süregelen duygu, düşünce, türkü, kültürel değer ve sosyal yaşamlarının çeşitli görünümlerinin sahneye yansıtıldığını ifade etti.

EĞLENCELİ VE İRONİK

Antalya DOB Müdürü Akın Ulutaş, dekor tasarımı Gürcan Kubilay, kostüm tasarımı Gazal Erten, Işık tasarımı da Mustafa Eski imzalarını taşıyan eser için "İnsanın duygu ve davranışlarındaki derin anlamları hümanist bir bakış açısıyla ele alan türküler, Türkiye'nin ortak kültürel dokusuna bir ayna tutarken 'Memleketim' eserinde de bu ayna, sahneden seyirciye kâh lirik, kâh eğlenceli, kâh ironik bir anlatımla dönüyor" dedi.

BALE VE DANS

'Memleketim'de soprano Derya Doran, Sinem Seçil Baddal, Serap Demirhan Işık, Özsu Özgür Deveci, Tuğba Kubilay, Pınar Tekol, tenör Burak Pektaş, Fatih Şanal, bariton Erdi Can Aybaş, Ümit Burak Tekinay, Emre Akyurt, Togarhan Atuner sezon boyunca solist olarak sahneye çıkacak. Solistlere bale sanatçıları da danslarıyla eşlik edecek.DHA


Yorum Yap