Yiğit kitaplarını tanıttı

Birinci Dünya Savaşı'nda 'Sarıkamış Harekâtı' sırasında şehit olan askerlerin hikayesini yazan 'Vatandaş Osman' adıyla tanınan gazeteci-şair-yazar Harun Yiğit, kitaplarını tanıttı.

Yiğit kitaplarını tanıttı

Yiğit kitaplarını tanıttı

Antalya Sanatçılar Derneği'nde (ANSAN) Nazmi Öner'in sunumu, Ekin Kurucuk'un türkü dinletisi eşliğinde gerçekleşen kitap tanıtımı, söyleşi ve imza gününe ilgi yoğun oldu. Etkinlikte, önceki yıl yaşamını yitiren ve 45 basılı eseri bulunan şair-yazar Mustafa Ceylan'ın son eseri olan 'Öldürülen 101 şair' adlı kitabı de tanıtıldı.

"Dinlerde reformlar bile sanatın içinden çıkmıştır" diyen Harun Yiğit, 'Bir Ben Var Bende', 'Hiciv Osman', 'Anılarda Mustafa Ceylan', 'Yiğitlerin Destanı', 'Gurbet Türküleri', 'Vatandaş Osman', 'Sarı Kamış' ve 'Türk Destanları' adlı şiir, destan ve öykü türü kitaplarının içeriklerini anlattı, anılarını paylaştı, soruları yanıtladı.

Uzun yıllar Almanya'da yaşadıktan sonra Antalya'ya yerleşen, yaşamını kırsal bir mahallede sürdüren Harun Yiğit, "Yeni kitaplarımı şehrin gürültüsünden, hava kirliğinden uzak sessiz, sakin bir ortamdaki köy evinde yazıyorum" dedi. Yiğit, Türk Destanları adlı kitabını da ilk olarak eşi Rabia Yiğit için imzaladı.DHA 


Yorum Yap